Jeden z nich, ktorého novodobý fenomén vyslovene fascinuje, je Will Wernic. Už pred troma rokmi nakrútil triler Escape Room, teda Únikovú miestnosť. Hrdinami bola partička priateľov, ktorí oslavujú narodeniny. Oslávenec dostal ako dar únikovú hru. Napínavá zábava sa však, ako beží čas, mení na peklo a priatelia zistia, že dostať sa von nebude vôbec jednoduché. A jednoduché nebude nielen uniknúť, ale ani prežiť.

Hra o život

Zdá sa, že téma únikových hier je pre režiséra mimoriadne lákavá. Keďže jeho prvý film mal úspech, minulý rok mohol nakrútiť ďalší na túto tému. Do slovenských kín práve prichádza nový horor Follow Me, teda Nasleduj ma. Tentoraz je hlavným hrdinom známy voleger, ktorý vycestuje s priateľmi do Moskvy kvôli novému obsahu pre svoj úspešný vlog. Počet jeho sledovateľov totiž narastá, no aby obstál vo virtuálnej konkurencii, musí si hľadať čoraz kontroverznejšie témy.

On sám a aj jeho kamaráti radi posúvajú hranice a snažia sa uspokojiť rastúci počet divákov, zapoja sa teda do vražednej hry plnej záhad, extrémov a nebezpečenstva. Hranica medzi skutočným životom a životom na sociálnych sieťach sa stiera, preto partia kamarátov musí bojovať s cieľom uniknúť a prežiť.

Keďže film je nízkorozpočtový, nehrajú v ňom hollywoodske hviezdy. Aj menej známi herci však dokázali s režisérom vybudovať atmosféru, keď tuhne krv v žilách. Jediné negatívum je, že po návšteve kina asi tak skoro na žiadnu únikovú hru nebudete mať chuť.