VÁHY

23. september – 23. október

Odložte domýšľavosť a predsudky. Nevnucujte svojmu okoliu vlastné myšlienky a názory. Keď sa poobzeráte okolo seba, uvidíte, koľko ľudí to s vami myslí dobre. Hneď budete šťastnejšia a uvoľnenejšia.

Láska

Nehľadajte ilúziu lásky cez internet. Otvorte oči a lepšie si všímajte najbližšie okolie. Už dlhšie je pri vás niekto, kto sa snaží o vašu priazeň. Má v sebe skryté kvality, ktoré hľadáte. Je však možné, že ste zaslepená idealistickými predstavami, pre ktoré ho nevidíte. Ak túžite po trvalom vzťahu, stačí tak málo. Šťastie je na dosah!

Zadané ženy v tomto znamení, ktoré nie sú spokojné so svojím partnerom, by si mali uvedomiť, že život sa netočí len okolo starostí, nie je iba kolobehom materializmu a zabezpečovania potrieb. Nekladiete v tomto ohľade veľké nároky na svojho muža? Mohlo by sa stať, že začne unikať spod vplyvu vašej večnej nespokojnosti. Tento rok bude rozhodujúci v tom, či si ho udržíte, alebo sa začne od vás odpútavať.

Práca

Aj tu máte tendenciu dosiahnuť úspech, moc a peniaze. Nezabúdajte sa však pri tom držať pri zemi, aby vám sláva neprerástla cez hlavu. Dávajte pozor, aby sa od vás neodvrátili hodnotní ľudia, ktorí vždy stáli pri vás. Nenaleťte pochlebovačom. Ak sa chcete pustiť do podnikania, postupujte opatrne. Najprv si urobte poriadny prieskum a zabezpečte všetky právne náležitosti. Keď sa vám začne dariť, nezaspite na vavrínoch. Celkovo si dávajte pozor na falošných ľudí, inak by sa vám malo dariť.

Zdravie

Ak máte problémy s alergiami, zvýšte pozornosť, lebo v nasledujúcom roku sa môžu prejaviť silnejšie. V tom prípade konzultujte svoje ťažkosti s odborným lekárom, ale aj s homeopatom. Budete náchylná na prechladnutia, vyhýbajte sa chladu. Potrebujete vyváženú harmóniu a pokoj, preto sú pre vás vhodné vychádzky, plávanie a wellness aktivity. Oslabený môže byť aj žalúdok.

Talizman

Noste pri sebe tyrkys a akvamarín, v byte striedajte bielu a bledomodrú farbu.

ŠKORPIÓN

24. október – 22. november

Vyznačujete sa osobnou silou, charizmou a ženskou príťažlivosťou. To by vám v ďalšom roku malo priniesť úspech. Dávajte si však pozor, aby ste si tieto pozitívne tendencie nepokazili náladovosťou a častými zmenami rozhodnutí.

Láska

Ženská energia z vás len tak srší, preto sa bude okolo vás točiť veľa chlapov. V letnom období to budú predovšetkým muži, ktorí majú záujem o nezáväzný flirt. Ak sa nedáte obalamutiť planými lichôtkami horúcich nocí, na jeseň vás pravdepodobne čaká silný vzťah. Mohlo by sa z neho vyvinúť dokonca založenie rodiny. Už zadané Škorpiónky si musia dávať pozor na neoverené informácie o svojom partnerovi. Pochybnosti alebo informácie s chladnou hlavou prediskutujte priamo s ním. Posunie vás to a oživí manželstvo. Tam, kde sú vzťahy falošné a stagnujúce, dostane šancu nový zaujímavý muž. Drobnému flirtu sa nemusíte brániť, pomôže vám ujasniť si situáciu vo vzťahu.

Práca

Rysuje sa, že na vašich pleciach zostane riešenie závažných problémov, ktoré ostatní kolegovia nebudú zvládať. Budete preťažená, ale snažte sa týmto obdobím prejsť s rozvahou. Ocenenie od nadriadených sa dostaví. Ak máte vnútornú potrebu zmeniť zamestnanie, urobte tak. Ako jedno z mála znamení, máte dané, že zmena by mohla byť vo váš prospech. V podnikaní sa nedajte obmedzovať prekážkami a konkurenciou. Naberte odvahu, bude sa vám dariť.

Zdravie

Venujte sa svojim kĺbom a chrbtici, dávajte si pozor na zlomeniny. Doplňte si vápnik, aspoň vo forme stravy. Keďže tento rok sa budete musieť sústrediť na veľa vecí, čistite si ruky nad bielou sviečkou, robievajte si levanduľový kúpeľ na upokojenie.

Talizman

Prospeje vám trojkombinácia tigrieho oka, čierneho turmalínu a kryštálu.

STRELEC

23. november – 21. december

Krásne ženy s mužským rozmýšľaním, ktoré pomáha s chladnou hlavou prekonávať aj ťažké a zložité životné situácie. Rokom 2013, ktorý prinesie veľa zmien, preplávate s ľahkosťou, ktorá je pre vás typická.

Láska

Nezadané strelkyne navonok až tak nezúfajú, žijú si svoj každodenný život – pokiaľ možno s optimizmom. Ak to na vás sedí, možno naraz stretnete až dvoch chlapov, ktorí sa budú o vás uchádzať. Po krátkom rozhodovaní si s pocitom spokojnosti vyberiete muža na praktický každodenný život. Ak máte rodinu, stávate sa občas jej otrokom. Je načase zaviesť nové pravidlá. Aj vy ste samostatná osobnosť, ktorá má právo na svoje koníčky a osobný život. Ak sa občas odviažete na káve s priateľkami, rodine to iba pomôže. Prídu na tom, že je celkom fajn, keď niektoré veci bežia aj bez vás.

Práca

Aj keď máte pocit, že by sa dalo veľa vecí zjednodušiť a robiť odľahčenejším spôsobom, ako je to doteraz zaužívané, musíte sa prispôsobiť tým, ktorí diktujú pravidlá. Zmeny sa dostavia a príde čas, keď budete môcť za priaznivejších okolností prejaviť svoje pracovné podnety. V práci buďte sama za seba, nezdôverujte sa so svojimi obavami alebo s nespokojnosťou. Niekto by tieto informácie mohol zneužiť proti vám. Pripravte sa na veľmi ťažké obdobie do septembra, keď sa však nečakane rysuje príjemná zmena, dokonca ponuka z konkurenčnej firmy. Rozhodnúť sa a zvážiť všetky za a proti však budete musieť sama.

Zdravie

Zvýšte pozornosť, aby ste si neobarili hrdlo, takisto si dávajte pozor na reumatické ochorenia a krčnú chrbticu. Blahodarne na vás pôsobí lipový čaj, na prečistenie kĺbov vypite denne dvakrát pohár vincentky s citrónom.

Talizman

Ochránia vás anjelské karty. Každý deň si vytiahnite jednu kartu, ktorá vám pohladí dušu.

KOZOROŽEC

22. december – 20. január

Upustite zo svojho večného plánovania a obáv z budúcnosti. Nechajte život voľne plynúť. Veci sa budú diať aj bez vás. A keď uvoľníte svoju napätú myseľ, začne sa okolo vás otvárať príjemná energia. Niektoré problémy sa vyriešia aj samy od seba.

Láska

Už od začiatku roka máte zvýšenú tendenciu nájsť si svojho životného partnera. Okruh, kde ho stretnete, je veľmi zúžený. Malo by to byť vyslovene prostredníctvom práce alebo obchodných vzťahov. Stretnete muža, ktorý je vám veľmi podobný. Takisto vorkoholik, ktorý má šancu niekoho stretnúť iba v práci. Ak žijete v dlhodobo nefunkčnom vzťahu, prídu „signály z vesmíru“, ktoré vám dajú silu a umožnia začať nový život. Ak ste spokojná, budete si aj naďalej vychutnávať harmonickú rodinnú atmosféru.

Práca

Aj tu platí, že ak vám niečo prekáža, nebojte sa ozvať a vydiskutovať problém. Nadriadený vás bude rešpektovať, lebo patríte k ťahúňom firmy. Ak máte pocit, že potrebujete zmenu, medzi marcom a májom sa objaví pracovná ponuka. Začínali by ste tam síce od začiatku, ale mohli by ste si vybudovať veľmi dobrú pozíciu do budúcnosti. Lámete si hlavu nad založením vlastnej firmy? Nebudete to mať ľahké, lebo sa naskytnú prekážky, ktoré musíte prekonať, kým sa dostavia úspechy. Nedajte sa odradiť, plánujte ďalej. Prosperujúci biznis je na dosah. Keď však podnikanie rozbehnete, potom už nespolupracujte s ľuďmi, ktorí vám na začiatku nedôverovali.

Zdravie

Pozorujte svoj tlak, hrozí vám, že bude zvýšený. Často sa dostaví pocit vyčerpanosti a nesústredenosť. Ako prvé znamenie zeme ste veľmi silná osobnosť. No aj tak nezabudnite na kompletné preventívne prehliadky. Nesmiete zanedbať zdravotné problémy, ktoré sa v zárodku dajú ľahko vyriešiť.

Talizman

Zaobstarajte si hnedé doplnky a šperky s jantárom.

VODNÁR

21. január – 20. február

Praktické rozmýšľanie je vám vlastné. Ale aj keď je namieste a myslíte to v dobrom, nesnažte sa svoj názor pretlačiť nasilu u rodinných príslušníkov ani u kolegov. Počúvajte svoje okolie a skúste vždy nájsť kompromis.

Láska

Máte šancu sa zoznámiť so svojím životným partnerom, ale dajte tomu čas. Ak by sa nejaký muž veľmi hrnul do vzťahu, zmiernite jeho tempo a najprv si ho preskúšajte... Zistite, ako by sa zachoval v určitých životných situáciách. Dávajte mu priame otázky, kým si nebudete istá, že je to ten pravý muž pre vás na založenie rodiny.

Platí to aj v tom prípade, keby tento partner už za sebou jedno manželstvo mal. Zadané Vodnárky možno majú pocit, že z praktickej stránky je všetko v poriadku. Pousilujte sa však o oživenie vzťahu. Vzbudíte u svojho starého chlapa novú vášeň. Ak sa to nepodarí, možno prídu nové impulzy z drobného flirtu, ktorý vás trochu oživí.

Práca

Máte dlhodobé nápady alebo myšlienky, ktoré ste doteraz nemohli predostrieť? V období od februára bude na to správny čas. Zaznamenáte dopyt po vašich nápadoch a postupoch, čo vám prinesie zadosťučinenie. Len si dajte pozor na správnu formuláciu pred nadriadeným, aby si nedomýšľal, že ste jeho konkurenciou. Máte veľmi dobrý rok na podnikanie. Ak už máte niečo rozbehnuté, môžete svoje zámery rozširovať. Dajte zelenú svojej kreativite a nápadom, no ponechajte si všetko a každého pod kontrolou.

Zdravie

Nepodceňujte problémy so žlčníkom. A ak na vašu stuhnutú šiju a chrbticu nepomáhajú bežné masáže ani cviky, zájdite si radšej k ortopédovi. Pozor tiež na mykózy a infekcie.

Talizman

Noste pri sebe smaragd. Na uvoľnenie meditujte pri zelenej sviečke a vizualizujte svoje želania.

RYBY

21. február – 20. marec

Pesimistickým rozmýšľaním, nedôverou vo vlastné schopnosti a nafukovaním problémov veľmi ubližujete svojej citlivej duši. Skúste sa na veci pozrieť z pozitívnej stránky, bude vám lepšie.

Láska

Prestaňte si idealizovať vzťahy, ktoré boli nefunkčné a sú minulosťou. Nechytajte sa slamky a uvoľnite priestor, nech si vás láska nájde. Chodievajte viac do spoločnosti a rozvíjajte svoj ženský šarm. Máte veľkú šancu nájsť pokojného partnera. No bude sa okolo vás točiť viac mužov, takže na prvom rande nerozbaľte svoj život ako na tanieri.

Zahrajte sa na osudovú ženu, pán Pravý je už blízko. Máte stabilný vzťah? Nesnažte sa v ňom „nosiť nohavice“ a všetko riešiť sama. Partner chce byť vašou oporou, ak mu dáte príležitosť. Čaká vás skvelý rok na skvalitnenie manželstva alebo životného vzťahu.

Práca

Sústreďte sa na konkrétne problémy a chod pracovných povinností. Nedajte sa stiahnuť do intríg a klebiet. Prejavíte tak lojálnosť k zamestnávateľovi. Ak budete pracovať navyše, určite sa dočkáte finančnej odmeny. Neskoršie možno postúpite aj v kariére. Napriek tomu, že sa vám bude v práci dariť, tento rok pravdepodobne prídu ešte dve zaujímavé pracovné ponuky. Naopak, ak chcete rozbehnúť podnikanie, buďte mimoriadne opatrná.

Niekoľkokrát si preverte možnosti a podmienky, ktoré sa viažu k predmetu podnikania. Lepší čas na začiatok sa rysuje od mája, keď vaše snahy podporí silné zoskupenie planét vo váš prospech.

Zdravie

Padajú vám vlasy a máte popraskanú pokožku? Zvýšte príjem vitamínov A, B a D. Zvýšenú pozornosť venujte tomu, aby ste mali nohy a ruky vždy v teple. Udržiavajte sa v priaznivej psychickej rovnováhe, pretože tá u vás najväčšmi vplýva na to, ako sa cítite fyzicky.

Talizman

Noste šperky s perlami, môžu byť aj umelé. Domov si skrášlite zbierkou mušlí, najlepšie z vlastných dovoleniek.

Prvá časť horoskopu TU.