Kosť Brennanová a agent Booth patria k najsympatickejším seriálovým párom súčasnosti. Producenti im pri vábení na ôsmu sériu dokonca zvýšili honorár. Nie div, v Amerike sú Kosti na prvých priečkach popularity a zmena vysielacieho času robí z dielka fenomén aj na Slovensku. Opäť sa začína sledovať hromadne, o Kostiach sa na druhý deň hovorí v škole i v práci. Posledným podobným fenoménom so sympatickou akčnou dvojicou boli azda Akty X, keď sa pred pätnástimi rokmi objavili na slovenských obrazovkách. Vždy sa v takomto prípade začne špekulovať, či sa hlavní hrdinovia dajú aj dokopy.

Dempsey s Makepeaceovou v rovnomennom seriáli to doviedli do dokonalosti, v reálnom živote sa totiž naozaj zosobášili. Brennanová a Booth majú v civilnom živote nielen iné mená, ale aj vlastné rodiny. A Emily Deschanelová, ktorá hrá hlavnú ženskú predstaviteľku, je dokonca matkou ročného synčeka. Zo strany fanúšikov však stále cíti tlak, aby sa s kolegom Davidom Boreanazom dala aspoň na pľaci dokopy. „Je to otázka číslo jeden,“ priznala Emily v jednom z rozhovorov a dodala: „ Obaja sme temperamentné povahy a iskrí to medzi nami nielen počas nakrúcania." Aspoň vieme, že ľudia sa o seriál zaujímajú. Cítia, že medzi našimi postavami je istá chémia a znamená to, že svoju prácu robíme dobre. Koniec koncov, to nie je moja práca – rozhodovať, či sa dajú dokopy, alebo nie.“

Strašila sestru

Pristavme sa teda pri kráske, ktorá je z dobrého genetického materiálu, veď jej mladšia sestra Zooey Deschanelová sa vo februári tohto roka stala víťazkou ankety britských mužov o najžiadanejšiu ženu na svete. Otec sympatických sestier bol slávny kameraman a podieľal sa aj na Titanicu či pár epizódach seriálu Mestečko Twin Peaks. V ňom si zahrala aj Mary Jo, Emilina mama. Tá si dokonca nedávno strihla malú úlohu aj v seriáli Dr. House. Rodičia však nechceli, aby sa z Emily stala herečka, a tak si kráska vyskúšala aj manuálnu prácu a privyrábala si v reštaurácii ako čašníčka. Túžba po herectve však bola taká silná, že začala navštevovať divadelné školy a dnes sa dokonca môže pochváliť hereckým vysokoškolským diplomom.

Hrala odmalička, aj v súkromí, v rozhovoroch totiž často spomína, že od detstva musela čeliť sarkastickým dialógom a tak vie dokonale zahrať celú škálu pocitov aj promptne reagovať. Mladšia a takisto slávna sestra Zooey počas jedného televízneho programu prezradila, že Emily mala veľký zmysel pre herecké etudy: „Stále mi tvrdila, že moju skutočnú sestru zavraždili mimozemšťania a nahradili ju kópiou, čo vyzerala a hovorila presne ako ona, ale keď naši rodičia neboli nablízku, robila na mňa šialené grimasy a hovorila robotickým hlasom.“

Producentka vegetariánka

Keď tvorcovia hľadali hlavných predstaviteľov, mali jasno v úlohe agenta. David Boreanaz bol mužný, príťažlivý a mal všetky predpoklady stať sa vodcom kolektívu. Nájsť správnu herečku však už také ľahké nebolo, skúšali sa desiatky a akosi nezapadali do mozaiky. Emily Deschanelovú napokon obsadili ako poslednú z tímu, len pár dní pred nakrúcaním pilotného dielu. Skúsenosti z filmového plátna a z rolí v dielach ako Návrat do Could Mountain či Spider-Man 2 jej dali vhodný základ pre úlohu šarmantnej vyšetrovateľky, ktorá sa neustále prehrabáva v ľudských pozostatkoch. Aj v príprave bola vždy dôsledná - pozrela si vraj stovky dokumentárnych programov, ktoré ukazovali reálne vyšetrovateľské postupy.

Na nakrúcaní presadila prítomnosť odborného poradcu, ktorý hlavnej dvojici vždy predstaví pojmy, o ktorých je daný diel. Hrdinovia potom prerozprávajú komplikované pojmy ľudskou rečou. Tvorcovia vysvetľujú, že obaja s Davidom sú maximálni perfekcionisti a aj keď sú vyšťavení, neodídu z pľacu, kým nenatočia perfektnú scénu. Počas nakrúcania sa vždy stretnú cez víkend a podrobne skúšajú repliky, ktoré budú točiť počas týždňa. Aktívna Emily je od štvrtej série seriálu Kosti aj výkonnou producentkou, a tak viac-menej môže ovplyvniť aj obsah.

V súkromnom živote je už roky vegetariánkou, zlom vraj nastal v pätnástich, keď videla dokument o tom, ako jedlo ovplyvňuje zdravie človeka a životné prostredie. Cvičí jogu, je výbornou karatistkou, aktivizuje sa v oblasti boja proti rakovine prsníka. Emily žije v neškandalóznom manželstve s hercom a producentom Davidom Hornsbym a vyše roka je hrdou matkou. Sexi úspešná vegetariánka.