Základom geomantickej veštby je podvedomie. Nesmiete sa príliš sústrediť a počítať a uvažovať. Skrátka buďte v sebe, úplne pokojná. Najskôr si položte otázku a zapíšte si ju na papier. Odpoveď na ňu vám poskytne vaše podvedomie kreslením. Ešte raz však opakujeme, že máte byť vo svojom vnútri.

Pod otázku, ktorú máte napísanú na papieri budete podvedome kresliť čiary. Nakreslite ľubovoľný počet čiar, ako vás vedie vaše vnútorné ja a prejdite do druhého riadku. Aj v druhom riadku nakreslite podvedome niekoľko čiar, až kým vás nebude „lákať“ tretí a štvrtý riadok. Ide skutočne o podvedomie. Nie o rátanie v zmysle, tak do prvého riadku dám osem čiarok a do druhého tri. To rozhodne nerobte! Nechajte sa viezť vnútrom.

Keď ste dokreslili, spočítajte si koľko čiarok ste v danom riadku podvedome nakreslili. Ak je to párne číslo napíšte 2 bodky, ak nepárne jednu bodku. Takto bodkami označte každý zo štyroch riadkov a vznikne vám obrazec, ktorý je vlastne vašou veštbou.

Cesta

Predstavuje odchod alebo návrat, nečakané udalosti, zmenu či začiatok nového. Ak sa vaša otázka týkala lásky, odpoveď je, že dôjde k nečakaným zvratom. Zatiaľ však nemáte pátrať po tom, či pôjde o zmenu k lepšiemu alebo k horšiemu. Veď aj všetko zlé, je na niečo dobré, preto nový postoj príjmite, keď nastane vhodný čas. Ak sa vaša otázka týkala skôr pracovnej oblasti, predpovedá vám geomancia cestu rozvoja. Spoliehajte sa však len sama na seba a nechcite mať všetko naraz. Cesty totiž bývajú nevyspytateľné a mohlo by sa to otočiť proti vám.

Samota

Tento obrazec hovorí o samote dobrovoľnej, aj vynútenej. Ide o prekážky a obmedzenia v oblasti, na ktorú ste sa pýtali. Ak je to láska a vzťahy, tak by ste mali porozmýšľať nad svojim vlastným prístupom k partnerovi. Samota a láska sú totiž opačné protipóly a nie je možné ich skĺbiť tak, aby ste dospeli k harmónii. Po pracovnej stránke samota symbolizuje vaše vlastné chyby. Proti sebe stojíte len vy samy. Porozmýšľajte preto, či sa nepreceňujete alebo nepodceňujete. V tom by mohlo byť jadro problému.

Vzostup

Symbolizuje jednoznačne zmenu k lepšiemu, je to smerovanie nahor, začiatok a rozvoj udalostí, na ktoré ste sa pýtali. Nech bola otázka akákoľvek, riaďte sa vlastnou intuíciou. V láske si užívajte to, čo už máte. Ak ste smerovali do pracovnej oblasti, tak očakávajte zmeny v zamestnaní, samozrejme, k lepšiemu. Môže ísť o iné lepšie pracovné miesto, postup v práci, ktorú už máte, alebo o spoločenské stretnutia, ktoré vám v budúcnosti niečo prinesú.

Strata

Ide o jeden z najhorších obrazcov, ktoré značia neúspech a stratu. Môže ísť o majetok, aj o vzťahy, skrátka o to, na čo ste sa pýtali. Cieľom tejto straty je však to, aby ste zmenili pohľad na svet. Ak by ste nezažili aj kopance, nemohli by ste sa posunúť. Všetko, čo vám osud nadelil preto prijmite s pokorou, že to tak skrátka malo byť. V pracovnej oblasti sa ničomu nevzpierajte, len prečkajte toto obdobie. Čokoľvek by ste robili, nezmenilo by sa nič, situácia by sa možno len zhoršila. Ak vaša otázka smerovala na vzťahy, je veľký predpoklad ukončenia toho, čo práve zažívate.

Potešenie

Ide o obrazec harmónie, atraktivity, zmyselnosti a možných úspechov. Tie sa týkajú najmä citovej oblasti. Ostatní ocenia vašu príťažlivosť a pôvab, ak ste zadané, bude to krásne obdobie. Ak nie, tak práve teraz zrejme stretnete novú lásku. Po pracovnej stránke vás čaká úspech, ktorý súvisí s tvorivosťou, nesmiete však zaspať na vavrínoch.

Šťastie

Tento obrazec sa zo všetkých 16 považuje za najlepší. Predstavuje splnenie túžob, úspech a rozvoj. Ak ste sa pýtali na prácu, konečne sa naplnia vaše ambície alebo bude vaše úsilie ohodnotené. Môžu sa objaviť aj nové pracovné možnosti, a teraz ich rozhodne nezahadzujte. Šťastie súvisí aj s láskou, ak ste teda položili otázku týmto smerom vedzte, že vás stretne buď nové šťastie v podobe nového partnera, alebo ak máte kvalitný vzťah, tak sa ešte viac prehĺbi. Môže sa stať aj to, že zaujmete ľudí, ktorí vás doteraz prehliadali.

Smútok

Predstavuje duševnú úzkosť, depresiu a žiaľ. Potrebujete dodať odvahu, nech už riešite ktorúkoľvek oblasť. Ak sa cítite na dne, odrazte sa od neho, veď iná cesta ako nahor už neexistuje. Ak riešite pracovnú oblasť, môže sa vám zdať vaša situácia neriešiteľná. Upracte si však v sebe, čo chcete a potom konajte. Platí to aj o láske. Viete, čo chcete? Prečo potom ostávate v situácii, ktorá vám nevyhovuje. Kto iný než vy by to mal zmeniť? Poobzerajte sa okolo seba, pretože cez svoje temné sklá nevidíte, že pomoc mlže stáť rovno vedľa vás.

Ľudia

Tam, kde je veľa ľudí, vzniká aj veľký chaos, tlačenica a neprehľadné situácie. Z tých môže prameniť neistota, ktorá sa teraz na vás prenáša. Zachovajte si svoj vlastný názor, nech riešite akúkoľvek otázku. Nepýtajte sa okolia, pretože sto ľudí, má sto chutí. A vy potrebujete poznať len tú vlastnú. Ich názory sú subjektívne, oni vo vaše situácii nie sú a aj keby boli, konali by inak. Ak ste sa pýtali na lásku, zrejme si vôbec nie ste isté. Preto nekonajte unáhlene, ale najskôr sa snažte zistiť sama v sebe, čo a ako chcete.

Červeň

Tento obrazec symbolizuje oheň, vášeň a z nich môžu vyplývať aj konflikty, hádky a násilie. Pre tento obrazec je typické impulzívne a spontánne konanie. Je to však aj dobré, pretože problémy, ktoré sa ťahali celú večnosť, zrazu vyriešite akoby šmahom ruky. Len konajte! Povedzte iným od srdca, čo si o nich myslíte. Aj to vám v tomto období pomôže, pretože ste všetko dusili v sebe. Nemusíte to však urobiť s prehnanými emóciami alebo vulgarizmami. Tým by ste konflikty len vyostrili a cieľom nie je pohádať sa, ale dostať von vaše vlastné ťažoby, aby ste sa ich zbavili a dokázali kráčať ďalej.

Úpadok

Predstavuje rozchod, útek, klamstvo, neveru alebo nebezpečenstvo. Prišli vám však do života preto, aby ste sa poučili. Neľutujte sa teda hneď, ale pouvažujte, prečo sa vám dané situácie dejú a ako sa z nich dá vyťažiť pre vaše vnútorné obohatenie a múdrosť. V práci buďte opatrné a rozvážne. Nekonajte impulzívne, nemuselo by sa to vyplatiť. Vo vzťahu sa môže sa objaviť nevera, klamstvo alebo aj rozchod. Buďte úprimné k partnerovi, možno bude aj on úprimný k vám.

Stretnutie

Symbolizuje priazeň okolia, harmóniu vo vzťahoch, lásku a uspokojenie. Vynoriť sa však môže niekto z minulosti, alebo stretnete nových zaujímavých ľudí. Platí to aj o práci. Môžete získať nových klientov alebo uzavrieť nové pracovné zmluvy. Pristupujte však ku všetkému diplomaticky. O svoje názory sa môžete podeliť s kolegami, ale opatrne.

Sila

Tento obrazec predstavuje autoritu, moc, energiu, ale tiež slobodu a nezávislosť. V oblasti lásky môže symbolizovať milostné vzplanutie alebo potrebu ovládať partnera. Tomu by ste sa však mali vyvarovať. Inak vám hrozia žiarlivostné scény. Pracovne tento obrazec symbolizuje istotu a odvahu, takže ak niečo dlhšie odkladáte, teraz sa do toho nebojte pustiť. Nevšímajte si tentokrát ani kritiku, konajte tak, ako cítite a dôverujte len sebe.

Sláva

Svetská sláva, poľná tráva- aj takto by sa dal vysvetliť tento obrazec. Nezabúdajte, že sláva je dočasná. Symbolizuje síce okamžitý, ale krátkodobý úspech a tiež predstavuje pominuteľnosť. V práci sa teda môže dostaviť niečo nové, príjemné, ale nepôjde o dlhodobú záležitosť. A vo vzťahoch to symbolizuje krátkodobé vzplanutie, alebo len dočasné vyriešenie partnerského problému.

Zisk

Jedná sa o jeden z najlepších obrazcov. Znamená zlepšenie situácie, bohatstvo materiálne i duchovné, úctu a šľachetnosť. Vo vzťahovej oblasti vás teda čakajú len príjemné veci. Na čokoľvek ste sa pýtali, dostávate od geomancie kladnú odpoveď. Pracovne to platí tiež. Je to možnosť postupu, zvýšenia platu, lepšej práce a úspechu všeobecne.

Čistota

Predstavuje vyjasnenie niečoho, na čo ste sa pýtali. Znamená tiež spokojnosť, , toleranciu a vnútorný pokoj. Toto obdobie praje trvalým vzťahom a pokojným citom. Taktiež priateľstvu a šťastným zmenám či zmiereniam situácie. Pracovne tento obrazec nabáda k premýšľaniu, nie k činom. Zamyslite sa nad problémami a až potom konajte.

Radosť

Predstavuje radosť v každej oblasti života, všeobecný úspech, optimizmus a všestranný rozvoj. Tento obrazec naznačuje viac duchovné, ako materiálne radosti. Pracovne teda budete konať tak, že vám to neprinesie zjavné výhody alebo finančné benefity, ale upevníte si svoju pozíciu, alebo sa len skrátka budete tešiť z práce. Tešte sa aj z drobností a chvíľ vo vzťahoch. Nemusia byť len partnerské. Toto obdobie je vhodné na to, aby ste žili naplno a nepremýšľali. Radosť zo života je najlepší spôsob, ako byť šťastným.