Liptovská Sielnica: Giganti na dosah

Najnovším ťahákom mestečka Tatrapolis, ktoré leží v susedstve známeho akvaparku pri Liptovskom Mikuláši, je výlet do ľadovej doby. Vďaka výstave Giganti sa vrátite späť o desaťtisíc rokov a spoznáte vtedy najväčších obyvateľov planéty. Predstaví sa vám 18 hrozivých tvorov z rôznych kútov sveta a päť skeletov, ktoré vytvorili podľa najnovších vedeckých poznatkov.

- Vstupné vyjde na 14 eur pre dospelého, deti od troch do pätnásť rokov zaplatia 7 eur. V  mestečku však na vás nečakajú iba Many, Sid či Diego z kultového filmu Doba ľadová. Je tu vyše tridsať ďalších atrakcií, ktoré si môžete vyskúšať!

Modra: S lampášom po cintoríne!

Mestečko na úpätí Malých Karpát sa preslávilo najmä vinohradníctvom, teraz však ponúka aj nevšednú atrakciu. Ak oddychujete na Slnečných jazerách, môžete sa vybrať na nočnú lampášovú prehliadku národného cintorína v Modre. „Zo známych ľudí tam leží Ľudovít Štúr, sestra Milana Rastislava Štefánika Elena, ktorá sa do Modry vydala do bankárskej rodiny, tiež známy slovenský maliar, grafik a ilustrátor Ľubomír Kellenberger. Ale trebárs aj vinár Ján Farkaš, ktorý vynašiel populárny hroznový nealkoholický nápoj,“ hovorí sprievodkyňa Martina Kľúčiková. Po dohode s ňou sa môžete vybrať na cintorín každý deň. Skupina do päť ľudí zaplatí 48 eur. Lampášiky dodá sprievodkyňa.

Vďaka našim tipom viete zažiť v auguste veľa adrenalínu.
Vďaka našim tipom viete zažiť v auguste veľa adrenalínu.
Zdroj: M.Zachar

Ždiar: Nezľaknete sa pavúka?

Najnovšou letnou atrakciou v Belianskych Tatrách je Svetelný dom. Predovšetkým rodiny s deťmi doň láka tajomný svet unikátnych živočíchov, ktoré na okolí žijú, alebo sa tadiaľto kedysi možno preháňali. „V nadživotnej veľkosti tu máme zvieratá, ktoré sa hýbu a vydávajú zvuky. Je tu obrovský pavúk, mravec, ale aj prehistorický vták. Uprostred na všetko dohliada strážca lesa Woody. Všetkých pre nás vyrobili zo špeciálnych materiálov v zahraničí,“ pozýva všetkých do Ždiaru Kamil Pitoňák.

- Pri Svetelnom dome je bar s občerstvením, terasa s výhľadom na Belianske Tatry aj viacero ďalších atrakcií. Otvorené je každý deň od 10.00 do 21.00 hod., dospelý zaplatí 5 eur, dieťa od 3 do 18 rokov 3 eurá.

Smižany: Zatvorení v lietadle!

Dokážete rozlúštiť záhadu Bermudského trojuholníka? V Smižanoch pri Spišskej Novej Vsi sa stanete súčasťou vedeckej výpravy, ktorá sa o to pokúsi. A to spôsobom, aký nikde inde na Slovensku nenájdete! „Dvaja až šiesti ľudia letia na ostrov Bermudy v lietadle, ktoré stojí v únikovej izbe, no zostrojené je zo skutočných dielov. Preto vyzerá ako ozajstné a zážitok je veľmi autentický. Počas letu však nastanú komplikácie. Matematik, astrológ, mechanik, pilot: tí všetci lúštia hlavolamy a hľadajú kódy a kľúče, aby sa dostali do bezpečia,“ opisuje Ivana Holečková z Escape Room.

- Na záchranu máte 70 minút, tak sa pripravte na poriadnu dávku adrenalínu. Cena je 15 eur za osobu a v lete je vítaným spestrením programu aj pre ľudí, ktorí oddychujú v Slovenskom raji!  

Vďaka našim tipom viete zažiť v auguste veľa adrenalínu.
Vďaka našim tipom viete zažiť v auguste veľa adrenalínu.
Zdroj: Giganti.cz, Milan Zachar, Modratours, Kamil Pitoňák, Escape room Smižany, Ivan Čillík

 Skalka pri Kremnici: Nedesí vás výška?

Via ferrata Komín na Skalke v Kremnických vrchoch patrí k najväčším lákadlom tohto leta. Na mieste sa nachádza šesť lezeckých ciest - od najľahšej až po tú najnáročnejšiu. Adrenalín každému zdvihne najdlhší visutý lanový most na Slovensku, ktorý stojí na začiatku ferraty. „Vedie vo výške tridsať metrov nad roklinou, dlhý je takmer osemdesiat metrov. Na Slovensku nič podobné neexistuje, možno ani v Európe,“  hovorí Pavol Rajčan, ktorý stojí za nápadom. Pri vstupe na most je vhodná pevná obuv a povinná ferratový výstroj. Tú si za 10 eur na štyri hodiny môžete požičať na Skalke, ideálne je však dopredu si čas na ferrate rezervovať.