Liptovský hrad: Ochladí vás vodopád

Najvyššie položený slovenský hrad stojí na kopci Sestrč, najkratšia cesta k nemu vedie z dediny Kalameny. Hoci dodnes sa z neho zachovali len ruiny, na hradnom kopci vidno repliky vstupných brán, zakonzervované časti múrov, či starú cisternu. Nadchnú však najmä výhľady na takmer celý Liptov. Túra sa dá zvládnuť za dve hodiny, radšej si však na ňu naplánujte najmenej pol dňa.

KAM DO VODY: Po turistike sa môžete schladiť vo vodopáde v dedine Lúčky, ktorá je od Kalamien vzdialená iba 3 kilometre. Sú tu tiež rôzne bufety, kaviarne, či cukráreň, kde môžete svoj výlet zakončiť. 

Zelená voda je obľúbené letovisko.
Zelená voda je obľúbené letovisko.
Zdroj: TASR

Beckov: Skočte do Zelenej vody

Pevnosť na skalnom brale medzi Piešťanmi a Trenčínom oddávna strážila cestu Považím, dnes však nežije len zo svojej dávnej slávy. Nedávno tu bol Medový víkend, pred pár dňami sa skončili  Beckovské slávnosti. Až do septembra si tu môžete pozrieť výstavu o stredovekom kúpeľníctve!
Hrad, na ktorého nádvorí nájdete najväčšiu slovenskú sekeru, je cez prázdniny otvorený denne od 9.00 do 18.00 hod. Základné vstupné pre dospelého cez víkend sú 4 eurá, počas dní so sprievodným programom 5 eur.

KAM DO VODY: Po prehliadke hradu sa okúpte v jazere Zelená voda. Od Beckova je vzdialené len 4 kilometre. Pri vodnej ploche sú dve veľké pláže, jedna je platená, s bufetmi, hygienickými zariadeniami, požičovňami vodných bicyklov a ďalších potrieb.