Väčšina z nás sa nepozastaví pri každom kúsku dreva, ktoré vidíme pri ceste, v parku alebo na pláži. Avšak pre umelkyňu Debru Bernier je práve morské pobrežie miestom, kde nachádza poklady pre svoju zemitú a tak trochu magickú tvorbu. Web kreativita.info píše, že pre Kanaďanku sú praskliny, rôzne sfarbenia, preliačiny a výstupky na pňoch či kameňoch odrazovým mostíkom pre jej vlastnú kreativitu.

Jej múzou je príroda

Debra nasáva z dreva, ktoré vyplavilo more, jeho atmosféru. Potom doň vyreže ľudskú alebo zvieraciu sochu, pričom časť dreva nechá neporušenú. Naplavené drevo pokladá za sochu už v jeho surovom stave, keďže ho tvarovali vlny a vietor. Hľadá príbehy, ktoré sú v ňom skryté, načúva mu a potom zvýrazňuje ryhy, ktoré v ňom more a oceán vytvorili. Jej múzou je príroda, zvieratá a jej deti.

Symbol plodnosti

Debra však neostáva iba pri dreve. Využíva aj mušle, hlinu, kamene a iné objekty, ktoré nachádza počas svojich prechádzok na pláži. Medzi jej obľúbené motívy patria lesné a vodné nymfy. Mušle sú v mnohých kultúrach pokladané za symbol plodnosti, preto ich využíva pri modernej interpretácii prehistorických sôch Venuše.

Pozrite si našu galériu, je to pastva pre oči...