Na začiatku sú tri bežné manželky a matky. No teda, celkom bežné nie sú. Za manželov si totiž vzali drsných chlapíkov z newyorského podsvetia. Problém je však ten, že ich polovičky, ktoré doteraz živili rodinu, skončili za mrežami. A nie na chvíľu. Ich manželky preto stoja pred otázkou, čo robiť, najmä keď zistia, že o vydaté matky v strednom veku nie je na trhu práce veľký záujem.

Schopné a nebezpečné

Schopné žienky si však poradia. Rýchle ich omrzí prosiť o prácu na ponižujúcich pohovoroch a vydajú sa po stopách svojich mužov. Rozhodnú sa vyplniť ich miesto na trhu práce, teda v newyorskom podsvetí. Pritom štvrť, ktorú si vo filme trojica žien vezme pod palec, sa nazýva Hell’s Kitchen. V roku 1978, keď sa príbeh odohráva, bola plná záložní, bordelov a pajzlov, ktoré vlastnila írska mafia. 

Majú navyše dvojitého nepriateľa. Zákon, ale aj tamojších gangstrov, ktorým sa vôbec nepáči, že im majú šéfovať sukne. Rýchle však pochopia, aká silná a nebezpečná vie byť žena. 

Drsný smiech

Mimochodom, túto feministickú gangsterku nakrútila, ako inak, žena, režisérka Andrea Berloff. A manželky zavretých newyorských gangstrov hrá trojica úspešných komičiek Melissa McCarthy, Tiffany Haddish a Elisabeth Moss. V Kráľovnách zločinu však nejde o ľahkú letnú komédiu, ale drsný žáner so sociálnym podtónom. Príbeh filmu vychádza z úspešného komiksového príbehu vydavateľstva DC Comics, konkrétne jeho odnože DC Vertigo, ktorá sa sústreďovala práve na drsné príbehy pre dospelejšie publikum.