Som v Zrkadlovej sále a Christian stojí vedľa mňa, usmieva sa na mňa, láskyplne, zamilovane. Vyzeráš ako anjel. Naširoko mu ten úsmev opätujem, ale keď sa pozriem späť do zrkadla, som sama a miestnosť za mnou je šedivá a pochmúrna. To nie!

Trhnem hlavou späť k jeho tvári, stále sa usmieva, ale teraz už tak nejako smutne, clivo. Dáva mi prameň vlasov za ucho. Potom sa bez jediného slova otáča a pomaly odchádza.

A ako kráča preč tým ohromným priestorom k vyrezávaným dverám na konci, zvuk jeho krokov sa odráža od zrkadiel... lenže on sám v nich vidieť nie je... muž bez odrazu... Budím sa. Schvátená panikou, lapám po dychu.

„No tak,“ šepká vedľa mňa do tmy a jeho hlas preteká znepokojením. Bože, je tu. Je v poriadku. Prejde mnou pocit úľavy. „Christian,“ zakňučím a snažím sa dostať ten divoký tep pod kontrolu.

Priťahuje si ma do náručia a ja si v tú chvíľu uvedomujem, že sa mi po lícach gúľajú slzy. „Čo sa deje, Ana?“ Hladká ma, utiera mi tie mokré cestičky a ja počujem, ako je z toho nešťastný.

„Nič. Len hlúpa nočná mora.“ Bozkáva ma na čelo a na slzami zmáčané líca a utešuje ma. „Len zlý sen, bejby,“ upokojuje ma. „Už ťa mám. U mňa si v bezpečí.“ Náruživo vdychujem jeho vôňu, ovíjam sa okolo neho a snažím sa nevnímať ten pocit straty a skazy, ktorý som mala v tom sne.

A práve vtedy si uvedomujem, že moja najväčšia, najhlbšia úzkosť pramení z pomyslenia, že by som mohla Christiana stratiť. Pohnem sa a inštinktívne natiahnem ruku na Christianovu stranu postele a zistím, že tam nie je. Do hája!

Okamžite sa prebúdzam a vystrašene sa rozhliadam po kajute. Christian sedí na malom tapacírovanom kresielku vedľa postele a sleduje ma. Zohne sa, niečo odloží na podlahu a potom sa natiahne vedľa mňa na posteľ, už oblečený do kraťasov a sivého trička.

„No tak, nezmätkuj. Všetko je v pohode,“ chlácholí ma tichým upokojujúcim hlasom – ako keby sa prihováral divokému zvieraťu zahnanému do kúta. Nežne mi odhŕňa vlasy z tváre a ja sa okamžite upokojujem.

Pritom si všímam, ako sa neúspešne pokúša skryť svoje vlastné rozrušenie. „Posledných pár dní si taká vystrašená,“ skonštatuje s ustaraným, vážnym pohľadom. „Som v poriadku, Christian.“

Usmejem sa na neho, ako najžiarivejšie dokážem, pretože nechcem, aby vedel, aké veľké starosti si robím kvôli tomu podpaľačskému útoku.

Neustále ma totiž prenasleduje bolestivá spomienka na to, ako som sa cítila, keď sa stala tá vec s Charlie Tango a Christian bol nezvestný – bola to dutá ničota, neopísateľná agónia, ktorá mi doteraz ťaží srdce, keď si na to spomeniem.

Snažím sa ten úsmev udržať a spomienky potlačiť. „Ty si ma pozoroval, ako spím?“ „Áno,“ povie bez toho, aby zo mňa spustil skúmavý pohľad. „Rozprávala si.“ „Naozaj?“ Dočerta! Čo som tak mohla hovoriť? „Máš strach,“ dodáva, ale jeho oči sú tiež plné vlastných obáv.

Vari pred ním naozaj nič neutajím? Nakláňa sa a dáva mi bozk medzi obočie. „Keď sa zamračíš, urobí sa ti tu také malé V, veľmi príjemné na dotyk. Neboj sa, bejby, postarám sa o teba.“

„Nie som to ja, o koho mám strach – si to ty,“ zabrblem. „Kto sa postará o teba?“ Môjmu tónu sa zhovievavo pousmeje. „Som dosť veľký a aj desný, aby som sa o seba postaral sám. Tak poď. Vstávaj. Chcem urobiť ešte jednu vec, kým vyrazíme domov.

„Ukáže mi ten svoj chlapčenský áno-mám-už-dvadsať-osem-rokov úsmev a pleskne ma po zadku. Prekvapene vykríknem a zároveň si uvedomím, že dnes sa vraciame do Seattlu, čo moju melanchóliu ešte umocní. Nechce sa mi odtiaľto odísť.

Zistila som, že byť s ním dvadsaťštyri hodín denne je... skrátka nie som pripravená sa o neho deliť s jeho firmou ani rodinou. Teraz, keď sme prežili také nádherné medové týždne.

Jasné, bolo tu pár výkyvov, to uznávam, ale to je pre čerstvo zosobášený pár normálne, no nie? Lenže Christian nedokáže to svoje chlapčenské nadšenie krotiť, a tak ma ním, napriek mojim ťaživým myšlienkam, nakazí.

Keď sa s gráciou, sebe vlastnou, dvíha z postele, nasledujem ho už so silným zaujatím. Čo má asi za lubom?

© Fifty Shades Ltd 2011

Zajtra pozorne sledujte Glanc a hľadajte súťaž, v ktorej tri z vás odmeníme kompletnou trilógiou celosvetovo úspešného románu, ktorého posledný diel v slovenčine vyjde ešte len v pondelok 9. septembra.