Hitmejker Michal David má na svojom konte veľa úspešných muzikálov. Vďaka Kleopatre, Mone Lise, Angelike, Trom mušketierom či Katovi Mydlářovi si právom užíva svoje miesto na olympe. Nie je preto náhoda, že markizácku spevácku súťaž Hlas Česko Slovenska vyhrala práve jeho zverenkyňa Ivanna Bagová. Spolu s ňou sa vo finále ocitla Anna Veselovská, Markéta Poulíčková a Miloš Novotný. Pred pár týždňami teda súťaž vyslala do sveta štyroch nových spevákov, ktorí si teraz hľadajú svoje miesto v šoubiznise.

Potrebujú profesionálov

Zaručenou cestou k úspechu by boli nepochybne napríklad hlavné úlohy v Davidových muzikáloch. „Muzikál je disciplína sama osebe. Musíte vedieť spievať, mať herecké predpoklady, javiskový prejav a byť na to aj tanečne vybavený. V USA sa deti tejto profesii učia odmalička, takže keď niekto podceňuje muzikál a hovorí, že je to druhá liga, je to hlúposť. Je mnoho slávnych spevákov a speváčok, ktoré do muzikálu vôbec nemôžete použiť,“ hovorí pre Šarm Michal David, keď sa zamýšľa nad osudom štyroch finalistov.

Najväčšmi sa mu pozdáva Slovenka Barbora Švidraňová, ktorá vypadla v predposlednom kole súťaže. Za použiteľnú označuje aj Ivannu Bagovú. Markéta Poulíčková by do muzikálu podľa jeho názoru asi veľmi ísť nechcela, radšej by sa venovala koncertnej činnosti. Miloš Novotný má smolu, uňho si účinkovanie v muzikáli nevie ani len predstaviť. Na adresu Anny Veselovskej sa pre istotu nevyjadril vôbec. Pri pohľade na šestnásťročnú divožienku s gitarou je však jasné, že z nej druhá Kleopatra nebude ani náhodou.

Pri otázke, čo s mladými spevákmi, ak sa nehodia ani do hudobných predstavení, krčí David plecami. „Záleží na tom, čo s tým teraz urobia. Ak budú mať vlastný repertoár, štýl a osobitosť, je možné, že sa stanú hviezdami. Na to však potrebujú profesionálny tím autorov, producentov, manažérov, vizážistov, štylistov a kapitál, ktorý nebude malý,“ vypočítava ingrediencie nevyhnutné na úspech v šoubiznise. Pre Šarm sa zamyslel nad plusmi a mínusmi každého finalistu, my sme im zas našli kariérne vzory.

MARKÉTA POULÍČKOVÁ
Zatiaľ neprerazila
+ Je veľmi skúsená speváčka.
– Na scéne je už dlho a zatiaľ nikde neprerazila.
Muzikálový vzor – Kateřina Brožová
Atraktívna blondínka s dokonalou figúrou a so silným hlasom. Keby Markéta chcela, mohla by nasledovať Kateřininu kariéru.

ANNA VESELOVSKÁ
Nie bez gitary!

+ Jej parketa sú koncerty s kapelou po kluboch, možno aj na poprockových festivaloch. Podľa môjho názoru by sa mala prezentovať ako speváčka s gitarou.
– Trochu málo komunikatívna, ale zatiaľ je mladučká, tak k tomu možno časom dospeje.
Muzikálový vzor – Lenka Filipová
Anka je novodobá Lenka Filipová. Nenápadné dievča s gitarou a vlastným repertoárom má šancu podmaniť si publikum. 

MILOŠ NOVOTNÝ
Mal by si najať choreografa

+ Výhodou je, že je ešte dosť mladý, a tak má čas na sebe pracovať.
– Pohyb na javisku. Mal by si najať nejakého choreografa, ktorý by mu pomohol vyzerať na javisku suverénne a profesionálne. Jeho prejav zatiaľ pôsobí trochu amatérsky, ale to sa dá dohnať.
Muzikálový vzor – ???
Sladký chlapec, čo s ním? V muzikáloch si ho nevie predstaviť ani Michal David, ani my. Azda sa niekde uchytí. 

IVANNA BAGOVÁ
Mala šťastie, Michal David si ju totiž zobral pod svoje krídla aj po skončení televízneho projektu a stal sa jej producentom.
Príliš dobrá
+ Rozsah a schopnosť pracovať s hlasom.
– Je príliš dobrá.
Muzikálový vzor – Ilona Csáková Ivanna má s Ilonou čosi spoločné. Obe majú hlasisko ako zvon, ale ani jedna, ani druhá nie sú práve prototypom klasických šoubiznisových krásavíc. Spája ich skôr akýsi starosvetský štýl.