Dávni kočovníci boli známi veštci a liečitelia. Starí Cigáni mali tiež svoje znamenia, ktoré odpozorovali z prírody a jej vplyvu na povahu ľudí narodených v konkrétnom čase. Pozrite sa na svoj cigánsky horoskop.

Podkova

(22.12-20.1.)

Termín sa takmer zhoduje s Kozorožcom a rovnako pre týchto ľudí platí, že sú ambiciózni a túžia po kariére. Úspech je pre nich v živote nevyhnutný. Hľadajú nezávislosť a materiálne istoty. Iba tak prežijú spokojný život, ak seba a svoju rodinu zabezpečia. Nemajú radi konflikty, preto sú v medziľudských vzťahoch opatrní. Platí to aj o ich citoch. Navonok pôsobia tvrdo a studeno, presne ako podkova.

Kalich

(21.1.-19.2.)

V tomto znamení sa narodili tí, ktorí doteraz čítali horoskopy pre Vodnára. Ide o veľmi inteligentné osoby, ktoré majú neustále nové a dobré nápady. Vo vzťahu vyžadujú vernosť a očakávajú ju aj od svojej polovičky. Tieto osoby sa často cítia vo svete nepochopené, preto ak si niekoho obľúbia a je to vzájomné, veľmi si to cenia. Srdce však neotvárajú na počkanie, milujú len toho, kto si ich lásku zaslúži. Kalich treba vypiť do dna a až potom viete povedať, čo ste pili- to platí aj o týchto ľudí. Hodnotiť sa dajú až keď ich poznáte dôkladne.

Kaplnka

(20.2.-20.3.)

Toto znamenie sú v podstate Ryby. U týchto ľudí je dobre vyvinutý šiesty zmysel, teda intuícia. Ich vnútro je veľmi záhadné a ak sú nervózni, radi to maskujú výrečnosťou alebo sa skrývajú za pohárik. Ich výhodou je, že ľahko vycítia náladu druhého človeka. Kaplnka je symbolom duchovna a sedí na nich preto, že si žijú vo vlastnom vnútornom svete.

Dýka

(21.3.-20.4.)

Toto znamenie sa v časovom ohraničení takmer zhoduje s Baranom. Ľuďom narodeným v tomto termíne sa pripisuje podľa Cigánov veľká odvaha, bojovnosť a neohrozenosť. Nemajú radi stereotyp a rutinné záležitosti. Ich problémom je, že mnohé veci nedotiahnu do konca a vyhovárajú sa na iných. V láske sú veľmi ohniví, a to nie len v citovej, ale aj sexuálnej oblasti. Dýka, ktorá je symbolom ich znamenia vystihuje aj ich povahu, pretože sú ostrí a studení a vedia ublížiť.

Koruna

(21.4.-20.5.)

Koruna sa termínom zhoduje so znamením Býk. Pre ľudí narodených v tomto znamení je typické, že robia takmer vždy rázne, no správne rozhodnutia. Preto môžu hrdo nosiť na hlave korunu, ktorá je aj ich cigánskym znamením. Sú konzervatívni a nemajú radi veľké zmeny, ktoré narušia ich stereotyp. Vedia čo chcú a aj sa vždy dokážu presadiť. Premýšľajú však dlho a dôkladne, všetko si musia zvážiť. V otázkach lásky sú veľmi žiarliví.

Sviečka

(21.5.-20.6.)

Zhoduje sa takmer na deň presne so znamením Blíženci. Títo ľudia majú rozvinutú schopnosť komunikácie, na základe ktorej často očaria svoje okolie. Typická je pre nich veselosť a otvorený prístup k životu. Žijú spontánne a milujú nové zážitky. Svoj život si nevedia predstaviť bez spoločnosti a je len ťažké uveriť, ak potom občas potrebujú byť aj sami. Tak ako večer pri sviečke viete zažiť romantiku, ale aj zahĺbené chvíľky, rovnako si svoj život predstavujú aj ľudia narodení v tomto cigánskom znamení.

Cigánsky horoskop: V akom znamení ste sa narodili podľa starých kočovníkov?
Zdroj: Shutterstock

Foto: Shutterstock

Koleso z voza

(21.6.-21.7.)

Predstavuje ľudí, ktorí sú narodení v znamení Raka. Svoje pocity prežívajú naplno, niekedy až príliš, preto často o nich hovoríme ako o citlivých ľuďoch. Sú to romanticky založené osoby. V rozhodnutiach sú uvážliví, všetko si najskôr poriadne premyslia. Kým ich nepoznáte sú navonok tvrdí, ale vo vnútri je to všetko inak. V každom prípade, voz by sa bez kolesa nepohol. Taký sú aj v láske a rodine- citliví, no ženú svojich blízkych vpred.

Hviezda

(22.7.-22.8.)

Hviezda musí zažiariť, presne tak ako sa to hovorí o ľuďoch narodených v znamení Leva. Páči sa im, keď sú stredobodom pozornosti. Snažia mať neustále všetko pod kontrolou a riadiť to. Chcú byť láskaví a ohľaduplní, no občas im to trvá a takéto city dokážu dať najavo až po čase. Lásku a vernosť si však potom nesmierne vážia. Sú to tak trochu herci, ktorí sa neustále tvária ako na javisku.

Zvon

(23.8.-22.9.)

Zvon sa termínmi zhoduje so znamením Panna. Sú to extrémne opatrné osobnosti, nikdy nejednajú unáhlene. Keď sa konečne rozhodnú, stoja si za tým a ich stanovisko je nemenné. Nároční sú najmä na seba. Snívajú o veľkej láske, no dlho si opačné pohlavie držia od tela. Typický je pre nich ešte zmysel pre spravodlivosť a milujú poriadok.

Minca

(23.9.-22.10.)

Títo ľudia sú naozaj ako mince, vysporiadajú sa s každou prekážkou. Slepo však veria ostatným ľuďom, preto by si mali dávať pozor na falošné priateľstvá. Snažia sa o harmóniu a vyváženosť vo vzťahoch, čo je tiež typické pre znamenia Váhy, ktoré je v slnečnom zverokruhu zhodné s týmto termínom. Milujú hudbu, tanec a všetko estetické a umelecké.

Meč

(23.10.-21.11.)

Tak ako Škorpión dokáže švihnúť svojich chvostom, vedia aj títo ľudia nečakane vytasiť meč. Sú to jasní bojovníci, ktorí odhodlane plnia všetky svoje sny a túžby. Zdolajú všetky ciele, ktoré si stanovia. Sú to silné a inteligentné osobnosti s veľkou intuíciou. Pozor by si však mali dať na to, aby neskončili zaslepení vlastnou chamtivosťou, zlobou alebo smútkom.

Sekera

(22.11.-21.12.)

Toto cigánske znamenia sa v rámci slnečného zverokruhu zhoduje so Strelcom. Sú to ľudia priami a objektívni. Vo všetkom majú radi slobodu a nezávislosť. Často skôr hovoria ako rozmýšľajú, mali by sa snažiť byť väčší diplomati, aby druhých nezaskočili a nezranili ich. Skrátka, niekedy zatnú do živého, ako sekera, ktorá je ich symbolom.