Vďaka systému lanových dráh patrí Chopok k turisticky najdostupnejším výšinám Slovenska. Aj teraz, keď sa dni krátia, v dolinách mrzne a na hrebeni Nízkych Tatier fúka studený vietor, naň lanovky premávajú v sobotu a v nedeľu od 8:30 hod. do 15:30 hod. v polhodinových intervaloch.

Najobľúbenejšia trasa z Chopku vedie na Ďumbier, svižným tempom ju zvládnete asi za hodinu. V sedle pod najvyšším kopcom Nízkych Tatier  je obľúbená Chata Milana Rastislava Štefánika, ktorá je otvorená po celý rok. V novembri si však dávajte pozor na námrazu, vietor aj sneh.

Výlet na Chopok láka po celý rok.
Zdroj: JÁN DZÚR

Oceníte reštaurácie

Ľahšou hrebeňovou túrou je aj cesta z Chopku cez Dereše do sedla Poľany, z ktorého budete klesať do Demänovskej doliny, k Vrbickému plesu. Ak vám stačia kruhové výhľady na pol Slovenska a radšej ako plecniak nosíte kabelku, určite oceníte nielen novú reštauráciu na vrchole Chopka, ale aj pekne zrekonštruovanú Kamennú chatu pod ním.

Výlet na Chopok láka po celý rok.
Zdroj: JÁN DZÚR

Môžete sa tu najesť, vypiť si kávu, pozrieť si staré fotografie a pritom sa z tepla kochať výhľadom na hory a doliny. Zaujímavosťou je, že na chate si všetci tykajú!