"Keďže veľká časť sveta je na ceste k zotaveniu, cestovatelia vyhľadávajú rôzne miesta a zážitky. Tento zoznam oslavuje svet v celej jeho nádhernej lákavej rozmanitosti. Každý z itinerárov ukazuje, ako uniknúť z davov a skutočne pochopiť srdce destinácie,“ hovorí Tom Hall z Lonely Planet, ktorého cituje slovenský Forbes. Ktoré sú najlepšie destinácie oddych?

Jordánsko a Grécko

Doprajte si výlet do výnimočnej Petry predtým, ako sa vydáte hlboko do divočiny Wadi Rum alebo sa necháte nadnášať slanými vodami Mŕtveho mora, aby ste obnovili svoj vnútorný pokoj.

Banana Beach.
Zdroj: JÁN DZÚR

Obíďte obľúbenejšie južné grécke ostrovy a zamierte na severný polostrov Chalkidiki, ktorý sa tiahne hlboko do Egejského mora. Vychutnajte si jeho pláže, ktoré sú dostatočne prázdne na to, aby ste si mohli v pokoji oddýchnuť. Ideálne na relax sú však aj grécke ostrovy.

Jamajka a Dominika

Na Jamajke, zameranej na budúcnosť, sa pozdĺž jej nedotknutých pláží objavuje množstvo nových hotelov. Zamierte sem skôr, ako tu nastane zhon a uvoľnite sa. Pochopili to aj viacerí Slováci, niektorí sa na ostrove dokonca usadili.

Negril bol v minulosti ospalou rybárskou osadou a rybári sú tu dodnes.
Zdroj: Anita Balejíková

Nezamieňajte si ju s Dominikánskou republikou. Malá Dominika otvára svoje opustené pláže postupne väčšiemu množstvu návštevníkov, no zatiaľ všetci nedorazili a tak stále zostáva stelesnením kľudu.