Najbližšie k našim hraniciam sú pivné kúpele v Rožnove pod Radhoštěm, ktoré už privítali viacero celebrít. Do medenej tepanej viktoriánskej vane plnej kvasnicového piva a zelín sa napríklad ponorila aj česká Paris Hiltonová, Agáta Hanychová Prachařová. Kúpeľ jej mal pomôcť v boji s vráskami a so slabou imunitou. Novinkou na Morave je procedúra pre dvoch v kadi s čiernym pivom, ktorá povzbudzuje vášeň. Spojená je s masážou chrbta a šije horúcimi lávovými kameňmi a medovkou lekárskou! Stojí necelých 120 eur, v balíčku je večera a návšteva čokoládovne.

Na Slovensku v kakau

Skrásnieť a získať lepšiu odolnosť však môžete aj na Slovensku, ktoré už v exotike nijako nezaostáva za zahraničím. V Dudinciach vás napríklad zabalia do čokolády. Základom tejto kúry je nesladený prášok kakaovníka, ktorý rastie v trópoch, a sušené mlieko. Takáto zmes omladzuje pokožku a pomáha predchádzať jej starnutiu.

V Česku sa môžete ponoriť do piva, na Slovensku vás natrú vínom.
V Česku sa môžete ponoriť do piva, na Slovensku vás natrú vínom.
Zdroj: pivné kúpele rožnov

Hroznová terapia

V rodinnom hoteli v Bojniciach, kde boli hosťami Adela Vinczeová, skupina Elán, Helena Vondráčková či Maroš Kramár, zasa stavili na hroznovú terapiu. Celotelová relaxačná masáž s hroznovým olejom a vínoterapiou stojí 40 eur, balíček s pobytom vo vírivke sa začína na cene 75 eur na osobu. V hoteli pri Sliači je obľúbený kráľovský obrad Rajawatu, počas ktorého na vaše telo natiahnu liečivé kryštály z pomarančov. Masáž stojí 73 eur, no prúdy vašej energie opäť poprúdia správnym smerom…