Hoci sa film verejne premietal už v máji na filmovom festivale Cannes, do augustovej premiéry bol stále do určitej miery opradený tajomstvom. Režisér totiž novinárov, ktorí sa dostali na premietanie, poprosil, aby nevyzradili nič z toho, čo videli. Spravil to, čo sa osvedčilo už Alfredovi Hitchcockovi pri jeho kultovom horore Psycho o psychopatovi, ktorý vraždil ženy. Koniec koncov, v tomto majú oba filmy styčné body, aj hlavnú ženskú hrdinku,ktorou s ainšpiroval Tarantinov  film, brutálne ubodali. Síce nie v sprche, ale v jej vlastnej spálni.

Bez zľutovania

Novinári Tarantina poslúchli, takže do augustovej premiéry o snímke presiaklo len to, čo pustil on sám. Teda, že ide o jeho poctu zlatej ére Hollywodu. Preto aj názov, odkazujúci na slávny americký western Vtedy na západe. Priznal tiež, že ide o prvý film podľa skutočného príbehu. V dráme s prvkami krutej čiernej komédie, pracoval päť rokov a dotkol sa v nej najväčšej tragédie v histórii mesta anjelov, keď sekta satanistov zabila tehotnú manželku režiséra Romana Polanského a jej hostí. Je to otriasajúci kriminálny prípad, najmä preto, že jedna z obetí, herečka Sharon Tate, bola v ôsmom mesiaci tehotenstva. Podľa svedectva vrahov úpenlivo prosila členov Mansonovej hordy, aby najprv vyvolali pôrod a zabili ju, až keď porodí svojho syna. „Nemáme pre teba zľutovanie, Zdochneš, tak si n a to rýchle zvykni,“nakričali na ňu a dobodali ju nožom. Keď umierala, volala vraj svoju matku. Mohlo by to vyzerať, že táto strašná udalosť je vo filme režiséra, presláveného scénami plnými násilia, kľúčová, ale tak to nie je. Dal jej prekvapujúcu pointu, ktorú však nevyzradíme.

Nadšené hviezdy

Tarantino nechcel nakrútiť rekonštrukciu desivej vraždy, koniec koncov to už urobili iní filmári. V jeho filme mal priestor Hollywood a starnúce herecké hviezdy. Veľkú príležitosť dostali hlavne dvaja herci, o ktorých samotný režisér hovorí ako o najvydarenejšej hereckej pánskej dvojici od čias Roberta Redforda a Paula Newmana.

Ide o Brada Pitta a Leonarda DiCapria. Pritom ani jeden to pôvode nemusel hrať. Pittovu rolu ponúkol Tarantino najskôr Tomovi Cruisovi, ten sa však už upísal ďalšiemu pokračovaniu Top Gun. No a DiCaprio dostal ponuku na Jokera. Jednoznačne však uprednostnil Tarantina a to napriek tomu, že mu naordinoval prísnu diétu, lebo hrá hviezdu akčných filmov. Urobil to však rád, pretože tvrdí, že ide o najlepší z Tarantinových scenárov. A to hral v oscarom Djangovi!

Predstaviteľkou Sharon je herečka Margot Robbie. Pre úlohu si ju vybrala rodina Sharon. Pôvodne ju mala hrať Jenniner Lawrence, no sestre sa nezadala dosť pekná, vraj by ju mohla maximálne nahovoriť v rozhlasovej hre.

Sme len ľudia 

 Tarantinovská tragikomédia nie je len o vražde či hnutím hippies, hlavne sa zamýšľa nad starnutím vo filmovom priemysle Pitt síce na tlačovej konferencii v Cannes vtipkoval, že veľa sa dá zachrániť dobrým hydratačným krémom, no obe hviezdy priznali, že od začiatku boli uzrozumení s tým, že ide o jazdu na horskej dráhe a veľmi dobre poznajú návaly pocitov neistoty. „Sme hollywoodske hviezdy, ale stále sme ľudia. I my pochybujeme a bojíme sa odmietnutia,“ sformuloval to Brad Pitt. Zostáva len dodať, že snímka, ktorá sa považuje za najväčšiu filmovú udalosť tohto roku, má slovenskú premiéru už dnes.