Český Krumlov je od roku 1992 zapísaný v UNESCO a spolu s Prahou a južnou Moravou je najčastejším cieľom slovenských turistov u našich západných susedov. Zdobí ho druhý najväčší hradný a zámocký areál v Česku, je tu tiež najromantickejšia hradná veža v strednej Európe.

Rovnako tu nájdete kláštory, záhrady pripomínajúce Versailles a množstvo krivolakých uličiek, kde vznikli najznámejšie české rozprávky. Cez advent, ktorý tu patrí k najkrajším v Európe, sa jeho centrum zmení na okúzľujúcu tržnicu s vianočnými výrobkami a staročeským vianočným punčom.

Víkend nestačí


Ak sneh pocukruje staré meštianske domy a zima vám zájde za nechty, môžete si odskočiť do niektorého z chýrnych barov, objavovať v meste dávnu históriu, ale aj tak trochu odstrkovanú funkcionalistickú architektúru, či niektoré z múzeí.

Adventné trhy v Českom Krumlove patria k najromantickejším v Európe.
Zdroj: CESKY_KRUMLOV_TOURISM

Svoje Art Centrum má v Českom Krumlove vychýrený maliar, grafik a bohém Egon Schiele. Jedným z turisticky najlákavejších bodov je jeho obľúbená kaviareň, ktorá sa volala Fink. No tipov na spestrenie pokojného adventu bez tlačenice je tu toľko, že ani predĺžený víkend vám na ne nemusí stačiť...