Vtáka poznáš podľa peria a ženu podľa toho, čo si obula. To tvrdíme my, ale chlapi nám to nechcú veriť. A tak sme sa rozhodli vyskúšať ich predstavivosť a zistiť, či nás naozaj vedia odhadnúť len podľa našich najobľúbenejších topánok!

Slečna Podpätková

Ildikó (32) pracuje ako asistentka na univerzite, čas trávi najradšej so svojou dcérou Stellou, zbožňuje vôňu nových topánok a americký pin-up štýl.

Michal (28), advokát

Pozor, ide oproti nám samostatná žena, ktorú priťahujú dobre vyzerajúci a svalnatí muži. Poriadne a rýchle auto alebo motorku neodmietne. Vie, čo chce, ale bežný rodinný život ju neláka. Má rada, keď sa za ňou muži obzerajú, a preto chodí upravená – radšej bude vyzerať zvodne, akoby sa mala cítiť pohodlne. Priemerný chlap ju nezbalí, otázka je, či sa jej taký vôbec prihovorí, lebo má strach, že ho odmietne skôr, ako sa stihne predstaviť. Má rada spoločnosť, ktorú si dôkladne vyberá, a určite do jej týždenného plánu patrí kávička, miešaný drink a módny časopis. Keď sa jej niekto páči, tak po ňom vyštartuje. V práci uprednostňuje skôr pozície, kde môže rozhodovať alebo niečo sama tvoriť.

Juraj (31), lektor angličtiny

Topánky ťažké na údržbu si obúva, kedy sa len dá. Dobre v nich vynikne tetovanie na priehlavku. Že sa jej v nich trochu zle chodí, jej nevadí, dôležité je, že to dobre vyzerá. Pre svoju výšku aj tak iné ako štekle nenosí. Nerada beháva, postavu má dobrú od prírody. A podľa mňa jazdí malým autom.

Bohuš (30), IT špecialista

Asistentka alebo zlatokopka? Rozhodne však sleduje najnovšie módne trendy, rada nakupuje a chodí po žúroch – tých najlepších, pochopiteľne. Je pre ňu dôležité, čo si o nej myslia ostatní, a túži, aby ju brali ako vymódenú trendsetterku. Tetovaním sa snaží ukázať, že je iná, ale asi si ho dala, lebo je to módne.

Ildikó: Skvelé, chlapci! Michal trafil presne, že ma priťahujú dobre vyzerajúci muži, ale veď ktorú ženu nie? Dokonca má pravdu aj v tom, že niektorí muži sa ma trochu boja, pôsobím na nich ako silná osobnosť, aj keď sa veľakrát necítim veľmi silno. Podpätky mám rada, nemôžem ich však nosiť denne, na to nie sú dosť pohodlné, takže Ďuri, toto si netrafil. Ďakujem za kompliment na postavu, ale nemám ju zadarmo – behávam a dávam si pozor, čo jem. Asi najmenej trafil Bohuš, zlato som ešte nevykopala, po žúroch veľmi nechodím, radšej sa venujem dcére alebo knižke. A keďže mám najradšej módu 30. až 50. rokov, trendsetterkou sa asi nestanem. A tetovanie? Je jedným z viacerých a lastovička je pre mňa veľmi dôležitá, lebo symbolizuje slobodu.

Slečna Balerínková

Anne (23) pochádza z Brazílie a na Slovensku študuje medicínu. Miluje farebnú, veselú módu, pláže doma v Brazílii a svojho priateľa Jakuba. Topánky sú jej ďalšia vášeň. Má ich až 50 párov!

Michal (28), advokát

Toto bude jemnejší, decentný typ, ktorý dbá o seba, no nepotrpí si na vyzývavosť. Oblieka sa skôr konzervatívne a stavia na prirodzený vzhľad, príliš sa nemaľuje. Viac jej záleží na pohodlí než na tom, aby sa za ňou muži obzerali a obdivovali lýtka. Voľný večer strávi skôr čítaním knižiek ako s partiou na diskotéke. Určite je ambiciózna, ale príliš v zamestnaní neriskuje a ide jej skôr o stabilnú pracovnú pozíciu s dobrými vzťahmi ako o peniaze, za ktorými stoja stresy. Vo vzťahu je citlivá a nekonfliktná. Partnera si ťažšie vyberá a pri výbere je náročná. Svojmu partnerovi je však verná. Určite nerada varí. Ako darček ju poteší šperk alebo dovolenka. Kabelku si radšej vyberie sama. Vlasy má dlhé, rozpustené, možno nosí malú sponku. Ružový iPod na počúvanie komerčnej hudby nevylučujem.

Juraj (31), lektor angličtiny

Táto kočka bude čistá panička. Krištáliky na podpätkoch nosí asi skôr žena v najlepších rokoch, ktorá je dosť sebavedomá. Tipujem, že je slobodná a vyhľadáva zabezpečených mužov. Balerínky sú síce pohodlné, ale len na krátke vzdialenosti, čo jej však iste nevadí, lebo z jej luxusného auta v garáži nákupného centra do jej obľúbenej kaviarne vedie len krátka cesta okolo drahého obchodu s kabelkami.

Bohuš (30), IT špecialista

Slušná, tichá, nenápadná, také dievčatko. Podľa mňa pracuje ako asistentka. Žije v stereotype, je však uvoľnená a netrápi sa trendmi. Má svoj život a ostatné ju netrápi. Medzi jej záľuby patria knižky, kuchyňa a upratovanie.

Anne: Jurajovo hodnotenie ma celkom pobavilo, pretože som si neuvedomila, ako môže moja obuv pôsobiť na mužov! Na luxus si naozaj nepotrpím, keďže som študentka a väčšinu času venujem skriptám. Ani Bohuš veľmi netrafil, teda okrem tej slušnosti. Zato Michal ma odhadol takmer dokonale, až na ten večer pri knižkách a konzervativizmus v obliekaní. Práve naopak, som otvorená aj netradičným módnym kombináciám a moja predstava ideálneho večera je v kruhu zaujímavých ľudí, ktorým by som niečo dobré navarila.

Slečna Tenisková

Michal (28), advokát

Táto žena je super do partie na splavovanie, stanovanie, kempovanie, opekačku či festival. Má extravagantné vystupovanie, nosí piercingy a hoci sa zdá, že nedbá na vzhľad, opak je pravda. Snaží sa byť iná a štandardnú ženskosť potláča. Je nezadaná, no rada má mužskú spoločnosť, lebo so ženami veľa spoločných tém neprehodí. Určite sa s ňou dá porozprávať, otázka je, či sa baví s každým... Počúva tvrdú hudbu, nechodí na kúpaliská, radšej sa vrhne v džínsoch do jazera. Zamestnanie: barmanka, čašníčka, obchod s hudobninami alebo pneuservis.

Juraj (31), lektor angličtiny

Žeby mladá rockerka? Tipujem ju tesne pod 30. Svoje obľúbené conversy si perie každý druhý piatok. Nerada ich zaväzuje, lebo aj tak sa stále vyzúva a behá bosá. Nie je zasnúbená, iba zaľúbená. Rada nosí farebné veci. Topánky vyzerajú nové, takže sú už tretie v poradí. A jej zamestnanie? Podľa mňa pracuje v oblasti gastronómie!

Bohuš (30), IT špecialista

Táto slečna pracuje v kreatívnej oblasti. Má rada cestovanie, fotenie a módu. Je veselá, neznáša stereotyp a občas aj pláva proti prúdu. Nezaujíma ju, čo si o nej myslia ostatní, má svoju hlavu a záleží jej najmä na tom, ako sa cíti sama.

Daniela: Dávno som sa tak nepobavila, díky, chalani! Mišo s tým pneuservisom zabil! Ale inak ma až tak dobre neodhadol, festivaly neznášam, iná som od prírody. Mal však pravdu, čo sa týkalo piercingov, aj to, že mám radšej mužské kolektívy, hoci si myslím, že každá žena musí mať kamošky, lebo chlapi niektorým veciam jednoducho nerozumejú. Ďuri trafil môj vek aj to, že tenisky periem minimálne každý druhý týždeň – preto žiaria novotou, aj keď ich mám dávnejšie. Aj farebné veci a behanie naboso mám rada, no zamestnanie odhadol úplne mimo. Bohuš bol ešte lepší, skoro všetko, čo napísal, na mňa sedí. Už len presunúť sa do tej kreatívnej oblasti.

Topánky dievčat hodnotili: Juraj (vľavo), Michal, Bohuš (vpravo)

Juraj (vľavo), Michal, Bohuš (vpravo)
Juraj (vľavo), Michal, Bohuš (vpravo)
Zdroj: Júlia Šimáková

Foto: Júlia Šimáková