Osud si nevyberá. Aj smútiaci dav na pohrebe hasiča Juraja Oravkina (†35), ktorého zmietlo z cesty terénne auto, sa v Heľpe veľakrát zamyslel nad tým, čo by sa stalo, ak by sa hasiči rozhodli vyraziť na cyklistický tréning čo len o päť minút neskôr, alebo by si vybrali inú trasu. Existuje dokonca webová stránka, ktorá sleduje nelogické úmrtia a do jej absurdného rebríčka sa dostali aj celebrity.

Michael Massee, muž ktorý stvárňoval najmä darebákov, zastrelil pri natáčaní filmu Vrana v roku 1993 nešťastnou náhodou kolegu Brandona Leeho. Myslel si, že zbraň, ktorou na neho mieri, nie je nabitá. Bohužiaľ bola. Brandon zomrel sedemnásť dní pred svadbou. Massee, sa na rok uzavrel do seba, film nikdy nevidel a aj tucet rokov po udalosti mal nočné mory.

Nemal štartovať

Nečakaná smrť poznačila aj akčný trhák xXx. Zahynul pri nej dablér herca Vina Diesela, ktorý sa spúšťal po lane. Nezvládol rýchlosť, narazil do mosta a zomrel. Pri nakrúcaní megaúspešného filmu Avengers zomrel herec John Suttles, ktorý nešťastne spadol z nákladného auta. Populárny Top Gun v hlavnej úlohe s Tomom Cruisom má tiež čierne pozadie. Pri nakrúcaní sa pilot Art Scholl zrútil sa do oceánu a jeho telo dodnes nenašli. Pôvodne v ten deň ani nemal štartovať.

Znepokojený herec sa zaujíma o zdravotný stav kameramanky.
Zdroj: Twitter

Posledným, kto na pľaci smrteľne zranil niekoho zo štábu, je Alec Baldwin. Vlani nešťastnou náhodou smrteľne postrelil kameramanku a ďalšiu osobu zranil. K tragédii došlo pri natáčaní westernu, zbraň používali ako rekvizitu a nemala byť nabitá...