"Ahoj, volám sa Andrej a sedím doma :-) Vytvoril som pre teba tento web, ktorý monitoruje stav zásob respirátorov a rúšok v slovenských e-shopoch," víta všetkých na svojej stránke (odkaz na webstránku na konci článku, pozn.) Andrej Oravec (42). Vyštudovaný itečkár žije so svojou rodinou v Piešťanoch a pracuje s e-commerce systémami, ale robí napríklad aj počítačové kurzy pre deti.

 Čo to pre vás znamená Sedím doma :-)?
Sedím doma“ sa pre mňa stalo symbolom zodpovednosti v aktuálnej situácii. Práve z tohto dôvodu som to dal ako úvod mojej stránky. Možno tým namotivujem aspoň pár návštevníkov, aby sa správali tak, ako to doba vyžaduje, a teda zdržiavali sa doma, používali rúška a dbali na hygienu. Okrem sedenia doma využívam čas a venujem sa viac deťom. Učíme sa piecť chlieb, hráme sa v záhrade a opravujeme dom. Samozrejme musím aj pracovať, ale mám to šťastie že sa to dá realizovať z domu.

Kedy vám napadlo vytvoriť webovú stránku?
Prišlo to postupne. V dobe, keď sa vypredali rúška mi volali známi či neviem o nejakých eshopoch, kde by sa ešte dali kúpiť. Ja som ich pár našiel a vtedy som dostal nápad poskytnúť linky aj iným ľuďom. Mal som nevyužitú doménu, a tak som tam umiestnil základné stránky. Nápad sa mi zapáčil a začal som ho rozvíjať. Dopĺňal som databázu a pridával funkcionalitu. Cieľom bolo vytvoriť automatizovaný systém, ktorý bude zbierať údaje preferovať eshopy s nižšími cenami.

Aké máte ohlasy od okolia?
Samozrejme, našli sa aj ľudia, ktorí ma kritizovali a upodozrievali, že chcem jednoducho zarobiť. Našťastie mám ale veľké množstvo pozitívnych ohlasov, ktoré ma veľmi tešia a podporujú chuť do rozvoja projektu. V takejto dobe určite neplánujem zarábať, a preto odmietam akúkoľvek formu prospechu zo stránky. Čo ale vítam, je pomoc vo vývoji a propagácii webu.

Andrejovu STRÁNKU NÁJDETE  TU.