„Ako sa opovažuješ plávať do Ameriky na jachte z uhlíkových vlákien, ktorú si nepostavila a ktorá stála pätnásť miliónov libier!? Zarobila si si na ňu? Jachta má navyše záložný naftový motor, o ktorom si sa radšej nezmienila," rozhorčil sa Jeremy Clarkson vo svojom stĺpčeku, ktorý píše pre britský denník The Sun.  A hoci švédsku aktivistku predtým podporila jeho dcéra Emily, on na Gréte nenechal suchú nitku! Hoci školáčka bojuje za zmiernenie viditeľných klimatických zmien na zemi odkázal jej, nech zavrie ústa, vráti sa do školy a tvrdo pracuje. A má sa stať vedkyňa, pretože veda je to, čo rieši problémy!

Buď dobrá a mlč

„Mrzí ma, že to musím povedať slečna Thunbergová. Ale naša generácia vám mladým dala mobily, laptopy a internet. Stvorili sme sociálne siete, ktoré využívate každý deň. Ako si dovoľuješ poučovať nás, rozmaznaná potvora? Áno si rozmaznaná. Pretože, keď si povedala svojim rodičom, aby necestovali lietadlom a nejedli mäso, nezachovali sa rozumne a poslúchli ťa. Namiesto toho ťa mali poučiť, že takto to v živote nefunguje. Buď dobré dievča, nikoho už nepoučuj a radšej mlč," rozohnil sa Jeremy. Je jasné, že tým zasa mnohých naštval.

Jeremy (uprostred) roky tvorili tím, ktorý priťahoval k obrazovkám milióny divákov. Aj preto, že si pred ústa nekládli servítky.
Jeremy (uprostred) roky tvorili tím, ktorý priťahoval k obrazovkám milióny divákov. Aj preto, že si pred ústa nekládli servítky.
Zdroj: top gear

Nechoval sa slušne

Hviezda najsledovanejšieho motoristického programu všetkých čias Top Gear Jeremy Clarkson si servítku pred ústa nikdy nedával. Kvôli výstrelkom ho televízia BBC niekoľkokrát upozornila na medze slušného chovania. Uťahoval si z Mexičanov, šíril rasistické poznámky, opovrhoval produkčným štábom. Hoci BBC na neho dostala cez 30 tisíc sťažností, kontroverzným byť neprestal.  Napokon ho z Top Gearu stiahli, relácia však po odchode moderátora z obrazovky už nikdy nedosiahla sledovanosť ako za čias Clarksona. A aj teraz, v prípade Grety, sú čitatelia v diskusiách pod Jeremyho článkami, názormi, na jeho strane...