Obeťou ohavného činu je Erika, ktorá bola kedysi zamestnaná v michalovskej nemocnici na urgente, no pred pár mesiacmi odišla. "Zamilovala sa do Talianska, naučila sa ich jazyk, zamierila preto tam. Často s ňou cestoval jej otec Štefan. Mama Eva a brat Štefan ml. pomenej," povedala denníku Plus Jeden Deň Erikina kamarátka. Práve otec sa vybral v nedeľu hľadať svoju dcéru, keď neprišla ako boli dohodnutí.

Napriek tomu, že Erika zúfalo volal o pomoc, nikto z okolitých domov nezareagoval.
Zdroj: graby internet

Erika nemala deti, mala priateľa, s ktorým pracovala v zahraničí. Domov prišli len na sviatky, potom sa mali vrátiť. "Bola atraktívna, o mužov nemala núdzu, ale nechcela sa viazať, chcela si užívať život a cestovať," povedala Michalovčanka.

Mohol ju niekto zachrániť?

Čo robila Erika v časti mesta, kde prišla o život, Michalovčanka netuší: "Od sídliska Stráňany, kde bývala jej rodina, je lokalita kde ju našli mŕtvu vzdialená zhruba dva kilometre, možno aj viac. To, že tak skoro ráno išla vybrať peniaze z bankomatu je pre mňa nepochopiteľné."

Na zázname z kamier je žena zachytená s neznámym mužom ako kráčajú do bočnej ulice. Pôvodne pokojná chôdza sa však v momente zmenila na boj o život. Kamarátka nebohej je presvedčená, že motívom vraždy boli peniaze. "Ktovie, možno nejaký feťák potreboval prachy na dávku... Keď som si pozrela videá, ktoré kolovali na sociálnej sieti, prišlo mi zle z toho, čo si musela pred smrťou vytrpieť. Nech si spytujú svedomie tí, čo bývajú okolo miesta vraždy, že nezakročili. Iste, bola silvestrovská noc, ale neverím, že nikto nepočul jej zúfalé volanie. Stačilo možno zakričať z okna a útočník by sa zľakol a ušiel. Je hrozné, že sme takí nevšímaví," rozplakala sa kamarátka nebohej.