„Koronavírus nás nezaskočil, budúcnosti sa nebojíme. S nami sa totiž osud zahráva celé roky. Ak už na účte nemáme takmer žiadne peniaze, zakaždým nám nejaké prídu. Pre mňa je to až nadprirodzene nepochopiteľné, no aj v tej najťažšej chvíli sa vždy sa zázračne objaví dobrodinec, ktorý nám pomôže,“ prekvapila nás v máji Lucia Schneiderová (41).

Vždy milo naladená a pekne upravená Žilinčanka ostala po smrti manžela sama, s piatimi synmi a štyrmi dcérami. Žili v prenajatom byte a musela utiahnuť nielen chod domácnosti, ale aj pôžičku za dom, ktorý s nebohým Milošom začali stavať. Na začiatku marca sa však ocitla v situácii, akú nikdy predtým nezažila.

Na nič sa nesťažuje

„Spočiatku u nás vládol neskutočný chaos, ktorý ma vyčerpával až tak, že mi spôsoboval zdravotné problémy. Nerobila som nič iné, iba upratovala, varila pre desať ľudí a prala,“ prezradila nám Lucia Schneiderová. Preto si v rodine stanovili prísne pravidlá a zrazu všetko začalo fungovať. Azylom pre jej deti aj ju sa počas koronavírusu stala záhrada a blízky les, ktorý začala objavovať na bicykli.

Lucia Schneiderová žije neobyčajný život. Po smrti manžela Miloša musí sama zvládnuť deväť detí.
Lucia Schneiderová žije neobyčajný život. Po smrti manžela Miloša musí sama zvládnuť deväť detí.
Zdroj: JÁN DZÚR, ARCHIV L.S.

Osud mladej vdovy s deviatimi deťmi, z úst ktorej nepočujete žiadne sťažnosti, nezaujal len našich čitateľov, ale aj veľkú nadáciu úspešného podniku. Tá sa rodine Lucie Schneiderovej po našom článku rozhodla byť ďalším jej dobrodincom...