V prvom rade nás upúta prírodná scenéria, aká sa len tak nevidí. Mihla sa v tradičných slovenských rozprávkach, v šotoch s Michalom Dočolomanským či s Jankom Kronerom aj v najdrahšom filme slovenskej kinematografie, Bathory. Sme v skanzene v Pribyline, píše sa rok dvetisíc päť.

Krajinu vločky doslova zasypali a Jiří Mádl, Bolek Polívka, Andy Hryc, či režisér Juraj Jakubisko sa v nich doslova strácali. V  Bathory možno niektorí z divákov A. Hryca ani nespoznali. Hral postavu richtára a bol dobre zamaskovaný.

Juraj Jakubisko.
Juraj Jakubisko.
Zdroj: JÁN DZÚR

Rozčúlil ho Jakubisko

"Mám trošku ťažké srdce na Jakubiska, lebo vystrihol z filmu jeden kľúčový dialóg, ktorý som mal s Báthoryčkou. Z neho bolo jasné, že som v tej obci richtár. Keď som sa na premiére díval na to, čo tam z mojich výstupov zostalo, pomyslel som si, že hrám dobre oblečeného pána v kožušinovej čiapke," prezradil  Andy Hryc novinárom, keď sa ho na film Bathory neskôr pýtali.

Počas natáčania filmu Bathory Andy Hryc kypel dobrou náladou.
Počas natáčania filmu Bathory Andy Hryc kypel dobrou náladou.
Zdroj: JÁN DZÚR

"S Jakubiskom je však vždy zaujímavá práca. Keď mi telefonoval, či budem hrať v Bathory, povedal, že mi pošle scenár. Na to som odpovedal, aby mi nič neposielal. Čudoval sa, že prečo. Povedal som mu, že som hral v mnohých jeho filmoch a ani jeden nebol podľa scenára... Hrať v Jakubiskovom filme bola pre mňa česť, ale scenár som z princípu odmietol," pokračoval.