Učiteľka matematiky a fyziky zo Šiah je najextrémnejšou premenou marikzáckej relácie Extrémne premeny. Nielen preto, že zhodila takmer sto kíl, ale zmenila chlapčenský výzor na atraktívne ženský. Čo ju nakoplo? „Bolo toho viac, ale… pred tromi rokmi som si kúpila dom a rekonštruovali sme ho s rodičmi. Mnohých prác, ktoré som nedokázala urobiť, sa museli chopiť oni,“ priznáva Eva Bardiovská.

Chcela byť samostatná

Úkony, nad ktorými sa chudý človek ani nepozastaví, skrátka nezvládla. Napríklad si nedokázala kľaknúť na kolená a drhnúť podlahu. „Robila som aj mužské práce, ako je sieťkovanie, kachličkovanie, všetko som sa naučila pri otcovi. Zo zeme som to vedela spraviť, ale keď som mala ísť na rebrík alebo do vyššej polohy, buď ma to neunieslo alebo fyzicky to nešlo.“ Možno keby ostala v činžiaku, ostalo by všetko po starom. „Za moje chudnutie môže teda dom. A tiež som do toho išla kvôli rodičom, aby som sa vedela o nich postarať. Keby to tak pokračovalo, bola by som ja tá, o koho sa treba starať.“

Eva nikdy chudá nebola, už v škôlke vraj mala päťdesiat kíl. „No extrémne to začalo byť v šiestom ročníku, keď som nechtiac počula, ako brat povedal rodičom, že ma nenávidí. Vtedy som sa začala prejedať, jedla som už, aj keď mi nechutilo. Doslova som sa prežierala. Bola som vykoľajená z tej situácie,“ spomína.

Eva ako dieťa
Eva ako dieťa
Zdroj: Archív E.B.