V centre českého hlavného mesta nájdete prvý COVID hotel, ktorý je k dispozícii ľuďom s pozitívnym testom na koronavírus. Objekt luxusného paláca z 19. storočia je uspôsobený tak, aby sa návštevníci cítili čo najlepšie a mali zaistenú diskrétnosť.

Zabezpečená je donášková služba do izby či už potravín, liekov alebo novín, ponuka celodenného stravovania v izbe a aj lekárske konzultácie cez telefón. Ak sa budete nudiť, môžete si zahrať internetový šachový turnaj či požičať si playstation.

Štvorhviezdičkový hotel s názvom Legerova 9 otvoril svoje brány tým, ktorí potrebujú niekde stráviť karanténu alebo nechcú ohroziť svojich rodinných príslušníkov.

Všetko je zariadené tak, že sa hostia nemusia po celý čas s nikým stretnúť, jedlo napríklad nechá obsluha pred dverami, a aj všetka administratíva sa môže udiať cez internet.

Jaroslav Svoboda, zakladateľ spoločnosti Czech Inn Hotels pre český Blesk povedal: „Sledujeme, čo robí konkurencia alebo zahraničné hotely, ale sme pomerne šokovaní z toho, že nerobia nič, aby sa prispôsobovali situácii. Každý čaká len na to, či ho štát osloví, že by mu zaplatil za ubytovanie ľudí, ale nikto nič sám nerobí. My niečo robiť musíme."

Hotel má desať zamestnancov a dokáže sprostredkovať aj COVID test. Noc vyjde na 1000 - 2000 českých korún.

Anketa
Páči sa vám myšlienka hotela pre COVID pozitívnych?
  • 94%
  • 6%