Vo zvládaní pandémie koronavírusu patrí Slovensko k najhorším na svete. V krajine vládne chaos, ľudia sú znechutení neustálym plošným testovaním, ktoré neprináša výsledky. Po roku príkazov, zákazov, sľubov, hrozieb a neprehľadných COVID automatov sú všetci unavení a mnohí ignorujú odporúčania epidemiológov. Každý týždeň v našich nemocniciach zomrú stovky nakazených, no ak sa vyberiete do slovenských hôr, lockdown akoby neexistoval!

Bratislava prázdninuje

 Je nedeľa, desať hodín dopoludnia. Stojíme vedľa cesty do Jasnej, sledujeme poznávacie značky – Bratislava, Senec, Pezinok, Bratislava. Ak neviete, kadiaľ sa na začiatku jarných prázdnin Bratislavského kraja valí najviac džípov zo západu Slovenska, choďte na Chopok.

Pobyt na čerstvom vzduchu odporúčajú aj epi-demiológovia. Určite však nie v dave, aký sme videli na Štrbskom Plese.
Zdroj: JÁN DZÚR

„Vleky neťahajú. Hotely aj penzióny sú zatvorené, no Bratislavčania sa tvária, že prejdú sedemsto kilometrov za deň, aby videli sneh v Jasnej. Nie je to tak, ostávajú celý týždeň vo svojich súkromných apartmánoch,“ hnevá sa Ivan, ktorý má pod Chopkom penzión. Ten mu vláda zatvorila, otvoriť ho nesmie.

Pobyt na čerstvom vzduchu odporúčajú aj epi-demiológovia. Určite však nie v dave, aký sme videli na Štrbskom Plese.
Zdroj: JÁN DZÚR

„Máme vypredané. Všetky skialpinistické súpravy si vyzdvihli ľudia, ktorí majú trvalé bydlisko v Ružinove či v Karlovej Vsi. Obišli pravidlá a teraz sú na svojich chatách, väčšinou v okolí Liptovskej Mary, ale aj na Podbanskom či v Jasnej,“ prezradia nám v požičovni lyžiarskeho výstroja na Liptove.