Aktuálne najprísnejšie opatrenia sa od pondelka 13. 9. dotknú Vysokých Tatier. Dôvodom je prechod okresu Poprad do červenej fázy varovania podľa COVID automatu.

„Najviac sa to dotkne kabínkových lanoviek v Tatranskej Lomnici, pri ktorých pristupujemek obmedzeniu počtu osôb v kabínke na 50% alebo na členov jednej domácnosti. Preprava v kabínkových lanovkách bude v režime KOMPLETNE ZAOČKOVANÍ, pričom toto opatrenia sa netýka detí do 12 rokov. Splnenie tejto podmienky sa bude kontrolovať pri nákupe lístkov ako aj pred nástupom do kabínkových lanoviek,“ informoval riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

Bezpečný oddych

Povinnosťou je tiež prekrytie dýchacích ciest počas cesty lanovkou ako aj v interiéri respirátorom FFP2. V gastronomických prevádzkach Tatry naďalej ostávajú v režime OTP s tým, že na dvoch miestach – na Hrebienku a na Skalnatom Plese budú dve oddelené terasy s okienkovým predajom bez stolov k dispozícii pre všetkých, teda v režime ZÁKLAD.

Pred vstupom na lanovky v Tatranskej Lomnici kontrolovali covid pasy, potvrdenie o testovaní alebo o prekonaní covidu.
Zdroj: Ingrid Timková

„Od príchodu pandémie naďalej vo zvýšenej miere dezinfikujeme kabínkové lanovky nielen dezinfekčnými prostriedkami ale aj špeciálnymi lampami. Jednoducho snažíme sa urobiť všetko preto, aby sme ľuďom zabezpečili maximum možných služieb a zároveň im dopriali možnosť bezpečne si v horách oddýchnuť,“ informoval riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.