Najskôr sa skončila prvá svetová vojna, po nej preletela svetom záludná španielska chrípka. Po katastrofách prišli dvadsiate roky minulého storočia. A v Amerike boli plné jazzu, tanca, sexu, peňazí a bezstarostnosti. Rovnaké časy vraj prídu čoskoro, v čase, keď svet porazí COVID-19.

Doba rozmachu

Nicolas Christakis, profesor na univerzite v Yale, vo svojej knihe Apolónov šíp predpovedá, že ľudia si po tejto epidémii budú chcieť vynahradiť všetko o čo prišli. Po zvládnutí koronavírusu nás čakajú sexuálne nemravnosti, márnotratné míňanie peňazí aj odklon od morálky.

 „Po epidémii vždy nasleduje doba rozmachu. Ľudia budú chodiť vo veľkom tam, kde počas koronavírusu vkročiť nemohli. Do barov, na koncerty, na športové podujatia. A budú si chcieť užívať,“ tvrdí v novinách Independent profesor.

Umývanie kuchynskej linky
Zdroj: shutterstock

Bujaré roky

Jeho slová dokonca potvrdzujú aj očakávania výrobcov líčidiel, kozmetiky, spodnej bielizne a prezervatívov. „Po pandémii prídu bujaré roky,“ nechal sa počuť kozmetický kolos L’Oréal a spolu s ním aj zoznamovacie portály. Mnoho epidemiológov si ale myslí, že svet sa do niekdajších koľají už nikdy nevráti. Ľudia, ktorí si odvykli od spoločenských kontaktov, ich z obavy o svoje zdravie prestanú vyhľadávať.

Ilustračné foto.
Zdroj: Shutterstock.com

Výsada bohatých

Promiskuitné časy v rokoch 1920 - 1922 v Amerike neboli výsadou všetkých, len  ľudí z bohatej bielej vrstvy. Aspoň tak to tvrdí Christakisov oponent, autor knihy Veľká chrípka, John M. Barry. Nemravnosťami nabité obdobie, ktoré profesor z Yale naplánoval od roku 2024, neočakáva...