"Vtedy mi hlas v telefóne oznámil, že pozná človeka, ktorý hľadaného nájde. A dal mi číslo na jasnovidca!“ opisuje záchranárka Katarína Števčeková. Keď veštcovi zavolala, hneď vedel, že ide o strateného muža.

Záchranárku schladil, že je len masér a liečiteľ, vyhľadávaním nezvestných sa nezaoberá. No keď na základe rôznych indícií použil kyvadlo, ukázalo mu, že stratený muž môže byť pri Hincovom plese vo Vysokých Tatrách. A zrejme je v zlom psychickom stave.

Hľadali celý deň

„Ešte zopakoval, že by nebol rád, keby sme na základe takýchto informácií organizovali akciu a potom zistili, že ten chlapec je niekde inde a zbytočne stratili čas. No keďže tápame, istá šanca tu je,“ opisuje Katarína Števčeková. Záchranári sa do oblasti Hincovho plesa napokon vybrali. Celý deň oblasť prehľadávali v daždi a v mimoriadne chladnom počasí, no ani táto akcia im úspech nepriniesla.

O pár mesiacov neskôr Katarína prijala hovor, ktorý jej oznámil, že na hrebeni Liptovských kôp našiel turista telesné pozostatky muža. Išlo o pozostatky turistu, ktorého Horská služba v jeseni hľadala v Západných Tatrách. No vtedy ešte mohol byť niekde inde...