Mal to byť radostný oddych Miroslava († 46) a jeho rodiny. Muž podnikal v stavebníctve. „Veľmi sa tešil, že si od ťažkej práce oddýchne spolu s rodinou pri mori v Chorvátsku. Až som sa čudoval, dobre, že nepočítal dni do odchodu. Asi to tak malo byť, osud rozhodol..." povedal denníku PLUS JEDEN DEŇ krajan nešťastného muža, Janči.

Smrť pred očami detí

Rodina sa chcela vrátiť domov vo štvrtok večer, alebo v piatok nadránom. Osud to ale zariadil inak. Miroslavov život vyhasol pri kolízii na diaľnici, pri ktorej došlo k stretu troch áut. "Hrozné na tom je, že manželka Miladka a dvojčatá Sonička a Emka videli smrť svojho tatinka v priamom prenose,“ neskrýval hrôzu spomínaný krajan.

Miestni v šoku

Miestni ľudia to prežívajú veľmi ťažko. „Naša obec má len niečo okolo 750 obyvateľov. Ľudia sa tu poznajú, pomáhajú si a prežívajú spoločne všetky radosti i bolesti. Smrť Mira mnohých traumatizuje. Mladý, šikovný chlap, ochotný a dobrosrdečný – a tak znenazdajky, nie vlastnou vinou, odišiel! Smutné, veľmi smutné,“ horekoval miestny muž. Rodičia nebohého Anna a František sú podľa neho zdrvení: „Nie nadarmo sa hovorí, že najhoršie, čo môže postretnúť rodiča, je, keď sa musí pozerať do hrobu vlastného dieťaťa.“ Podľa informácií denníka sa vdove a deťom vybral do Chorvátska pomôcť brat nebohého Miroslava Slavko.

Čo sa vlastne stalo, čítajte na nasledujúcej strane.