„Na trhu v Bratislave som vystavoval najväčší prsteň, aký som kedy vyrobil. Kto si ho natiahol na prst, tomu zakryl skoro celú ruku. Boli na ňom obrovské hodiny prepletené korienkami, vyzeral takmer ako živý. Väčšina ľudí sa s ním fotografovala, napokon si ho kúpil muž, tvár ktorého mi nič nehovorila. Dal mi vizitku a poznamenal, nech ho prídem pozrieť do ateliéru. Spozornel som a lepšie sa pozrel na navštívenku. Bol to Daniel Hevier, spisovateľ a textár, ktorého prácu obdivujem,“ usmieva sa Andrej Kvaček.

Originálny umelecký rezbár sa čoskoro neobjavil len v Hevierovom ateliéri, ale aj v jeho knihe Chymeros. Vystupuje tam ako Drevil, lesný kováč ktorý má magické schopnosti.

Inšpiruje ma príroda a tiež steampunk. Je to módny štýl, ktorý vychádza zo sci-fi a z histórie. Opisuje budúcnosť, ako si ju mohli predstavovať ľudia, ktorí žili trebárs v dobe parných strojov. Najznámejším steampunkovým filmom je Wild Wild West s Willom Smithom,“ vysvetľuje rodák z Veľkého Krtíša. Hoci jeho otec je lesník a mama účtovníčka, už v puberte vyrábal fajky, drevené prívesky a šperky.