Účes, s ktorým známa bratislavská vlasová štylistka a majiteľka kaderníckeho salónu vyhrala prestížne ocenenie, pôsobí ako umelecké dielo. Miroslava Stroková si z medzinárodnej súťaže odniesla spolu so svojím tímom titul majstrov sveta. A že ide o veľa, svedčí aj fakt, že organizácia tieto podujatia usporadúva po celom svete už od roku 1946. „Súťaží sa v kategóriách vlasy, mejkap, total look či maľba na telo. Je to jedna z najťažších súťaží na svete,“ hovorí Mirka, ktorá sa môže pochváliť titulom majsterky sveta aj Európy. „Na súťaže nás vysiela Spoločenstvo kaderníkov a kozmetiky Slovenskej republiky,“ vysvetľuje.

Drina

Napriek tomu, že ako vlasová štylistka a školiteľka/koloristka známej značky má bohaté skúsenosti, na súťaž tohto cvengu sa pripravuje zhruba pol roka! „A posledný mesiac už iba trénujeme, nepracujeme, aby sme sa dobre pripravili,“ podotýka a upresňuje, že tento rok sa rozhodli súťažiť v Ladies fashion, takzvanej Módnej kategórii na živých modelkách.

Kategória pozostáva z dvoch testov, prvý sa nazýva „denný módny účes“ a druhý „večerný módny účes“. Zložité účesy musia zvládnuť za dvadsaťpäť minút! „V dennom účese nesmie byť šesťdesiat percent vlasov vypnutých, a naopak, vo večernom účese sú vypnuté vlasy samozrejmosťou,“ upresňuje.

Víťazný účes trénovali pol roka.
Zdroj: Picasa

Chránia modelkám vlasy

Zohnať adekvátne modelky, s ktorými sa dá ašpirovať na víťazstvo, nie je jednoduché: „Dôležitá je kvalita vlasov, ktoré nemôžu byť ani husté, ani riedke, ale aj spolupráca s modelkami. Keďže si účesy na nich musíme natrénovať, trávime spolu veľa času.“

Pri pohľade na farbami hýriace účesy, navyše vykreované do náročných tvarov, snáď každému skrsne v hlave otázka, ako sa potom modelky takýchto výtvorov na hlavách zbavujú. Všetky účesy sú však rozčesateľné. „Na tréningoch či súťaži, aj pri farbení musíme s vlasmi pracovať tak, aby sme ich mali čo najzdravšie. Dobrá kvalita vlasov pomáha urobiť čistejší účes s časovom termíne,“ podotýka Mirka.