Na olympiádu v Tokiu sa tak ľahko nezabudne. Je vôbec zázrak, že bola. Všetci sa zhodujú na tom, že ju mohli zvládnuť pripraviť len precízni Japonci. Je pravda, že najmä ľudia v Tokiu sa spočiatku búrili proti hrám v obavách, že športovci rozšíria koronavírus. Podľa dostupných informácií však zo 600 000 testov, ktoré sa urobili počas hier, bolo pozitívnych len 404. Navyše, pre Japoncov je veľkým zadosťučinením to, že získali 58 medailí, čo je pre nich najviac v histórii.

Slzy a nenávisť

Keď máte niečo v rukách a nevyjde to, môžete sa hnevať sami na seba. Určite však bolo všetkým ľúto uplakanej Nemky Anniky Schleu (31). Moderná päťbojárka mala vidinu zlatej medaily dovtedy, kým jej kôň s menom Svätý chlapec odmietol spolupracovať. Zúfalé je, že podľa pravidiel nemajú športovci vlastného koňa, je im pridelený a majú len 20 minút na to, aby sa s ním zoznámili.

Annika Schleu neudržala slzy, kôň, ktorého jej pridelili, si robil čo chcel.
Zdroj: Imago/eurosport.de

Navyše, šikovné oko kamery si všimlo, že trénerka Kim Raisnerová, vidiac trápenie Anniky, pribehla k ohrade a v jednom momente udrela koňa do zadného stehna. Nepomohlo, naopak, vylúčili ju za to z turnaja. Športovkyňa, ktorá sa následne pokúsila aj bičíkom primäť tvrdohlavého koňa k skokom cez prekážky, potom čelila tvrdým urážkam a obvineniam z týrania zvierat. Boli natoľko vážne, že si dokonca vymazala účet na Instagrame. Asociácia športovcov Nemecka vyhlásila, že taká otvorená nenávisť je neakceptovateľná.