Hovorí sa, čo ťa nezabije, to ťa posilní. Český barbier Laky Royal by o tom vedel povedať svoje. Ako dieťa nemal tradičnú šťastnú rodinu a ocitol sa v detskom domove, kde bol odkázaný len sám na seba. Paradoxne hovorí, že mu tam nebolo zle, sústredil sa na šport, vyučil sa za kaderníka a povahovo ho tieto neľahké začiatky zocelili. „Vďaka domovu mám rád ľudí, pretože nás tam pred rokmi bolo dokopy deväťdesiat detí a teraz je ich tam možno tridsať. Naučil som sa fungovať a vychádzať s masou ľudí,“ hovorí potetovaný barbier, ktorý klame svojím výzorom. Keď sa usmeje, každému je hneď jasné, že pod tvrdým zovňajškom sa skrýva príjemný muž, ktorý mi pri našom stretnutí okamžite odložil kabát, postaral sa, aby mi v jeho salóne chalani urobili kávu s citronádou a vyleštili predo mnou stôl. Skrátka džentlmen, ako má byť!

Na prvý pohľad vyzerá drsne, no pod týmto výrazom a výzorom sa skrýva veľký sympaťák.
Na prvý pohľad vyzerá drsne, no pod týmto výrazom a výzorom sa skrýva veľký sympaťák.
Zdroj: Michal Smrčok

Pokúšal diabla

Laky vo svojom živote nebol vždy za anjela. „Po opustení domova, kde som už začínal strihať kadekoho, som zostal na ulici. Prespával som u kamarátov a vyčkával som na to, kedy to začne prekážať ich mamám a musel som ísť inde. Na toto ma detský domov nepripravil, no zocelilo ma to. Prespával som potom v parkoch, autách a vyskúšal som si naozaj všetko. Od drog až po gamblerstvo,“ hovorí otvorene Čech, o ktorom sa aktuálne na JOJ Plus vysiela aj reality šou Laky Royal z prostredia jeho práce a života.

„Vždy som chcel byť stredobodom pozornosti,“ hovorí o sebe Laky Royal.
„Vždy som chcel byť stredobodom pozornosti,“ hovorí o sebe Laky Royal.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Lukáš je teda príkladom toho, že aj z obyčajného chlapca z detského domova sa môže stať hviezda, ktorú vyhľadávajú známe tváre, aby im robil čerstvý zostrih. No na to, aby sa dostal tam, kde je, musel so svojimi neduhmi skončiť, čo nie je vždy ľahká cesta. Ako sa mu vlastne podarilo seknúť zo dňa na deň s hazardom či drogami? Predsa len, nie každý má na to silu... „Mne sa to muselo úplne zhnusiť a to bola jediná cesta. Dnes som už v tomto smere čistý,“ hovorí s pokorou.