Kozmetický priemysel síce ponúka tony produktov, no ako sú plné prospešných látok, tak v sebe nesú aj veľa tých, čo zdraviu nepomáhajú. Práve naopak – mnoho ľudí trpí rôznymi kožnými ochoreniami či dočasnými alergiami, ekzémami, lišajmi.

Je to jednoduché

Toto obdobie je ako stvorené na návrat k receptom starých mám, na návrat k prírode a produktom vytvoreným bez chemických prísad. „Aj ja som sa k tomu dostala presne tak, že sa mi spravili na pokožke lišaje. Skúšala som rôzne krémy z drogérií, ale nič mi skutočne nezaberalo. Síce vyzeralo, že áno, kým to bolo natreté, ale do rána som mala prejavy naspäť. Problém sa nevyriešil, iba sa akoby dočasne naleštil,“ vysvetľuje Paula Záhradníková, prečo sa pred ôsmimi rokmi začala venovať výrobe prírodnej kozmetiky. Dnes už ako lektorka vedie kurzy, kde učí ženy vydať sa na túto cestu.

Chemické kokteily z drogérií ju nelákajú, pátra po prírodných alternatívach. „Skúšam nové kombinácie alebo ich prispôsobujem na mieru a rada sa delím o skúsenosti na workshopoch. Zároveň ma teší, že okrem vlastného tela svojou kozmetikou nezaťažujem ani matku Zem. Som nadšená z toho, aké je jednoduché vytvoriť si biokozmetiku podľa svojich predstáv,“ vraví.

Paula Záhradníková
Paula Záhradníková
Zdroj: Archív P.Z.