Šokujúce je, že obvinený 54–ročný muž tu pracuje ako zdravotník. Podľa informácií tvnoviny.sk mu po príjazde na záchrannú stanicu začali kriminalisti prehľadávať pracovnú skrinku. Čo v nej našli, zatiaľ nie je známe. Na stanici sa s podozrivým zdržali iba približne pol hodiny. Zadržaný muž mal ako zdravotník pracovať na stanici dlhší čas, v liekoch sa vyznal. Podľa televízie TA3 spomínaný záchranár vo štvrtok 14.9. neprišiel do práce napriek tomu, že mal službu. Kolegovia sa s ním nevedeli spojiť.

To, akým spôsobom sa mali skrížiť cesty Sone a podozrivého zdravotníka, zatiaľ nie je známe. Isté je, že sa tak malo stať o 3.40 hodine ráno potom, ako Soňa vystúpila z autobusu v Petržalke. K bytovke, kde mala prenajatý byt, to mala od zastávky len okolo 150 metrov po neosvetlenej ulici. Tam však už nedorazila.

V tele študentky našli lekári množstvo liekov, ktoré sa nedajú bežne kúpiť a používajú sa výlučne pod dohľadom zdravotníkov v nemocnici. Malo ísť o silné utlmujúce lieky na spanie.

Polícia neskôr zaistila bielu Škodu Fabia kombi, ktorá mala v prípade figurovať. Auto sa auto malo nachádzať na Pezinskej Babe, kde zadržali aj podozrivého muža.

Kriminalisti prehľadali nielen záchranársku stanicu vo Vajnoroch, ale aj byt na sídlisku v Bratislave, kde podozrivý muž býval. Na susednej ulici zas prehľadávali smetné nádoby. Pri chorvátskom ramene, neďaleko miesta pri nemocnici, kde objavili doráňajú Soňu, sa mali nájsť odhodené injekčné striekačky a servítka.

Reakcia záchranárov

„Záchranná zdravotná služba Bratislava sa dištancuje od konania nášho zamestnanca, ktorý je podozrivý v mediálne sledovanom prípade unesenej študentky Sone. Takéto konanie odsudzujeme, ale, žiaľ, ako zamestnávateľ nevieme nijako ovplyvniť," povedala Darina Schreková, hovorkyňa bratislavskej štátnej záchrannej služby.

Zároveň poprela informácie o zmiznutých opiátoch. „Zároveň sa ohradzujeme proti tvrdeniam médií, že v Záchrannej zdravotnej službe Bratislava zmizli opiáty. V rámci vykonaných kontrol na všetkých našich staniciach Bratislava sa zistila nezrovnalosť v počte psychotropných látok len na jednej stanici Záchrannej zdravotnej služby v Bratislave. Po tomto zistení bolo podané trestné oznámenie na neznámeho páchateľa," zdôraznila hovorkyňa.

Prípad Viola

Vo februári 2021 vystrašil Bratislavčanov podobný prípad, ako je prípad Sone. V novembri 2019 našli učiteľku angličtiny a exmodelku, ktorá sa pohybovala aj v umeleckých kruhoch, Violu Macákovú (34), zúboženú a podchladenú, v bratislavskom prístave. Žila, no neskôr zomrela. Prípad pôvodne vyšetrovali ako možnú vraždu, uzavreli ho však ako nehodu.

Mala mať promócie

Rodina Sone, ktorá mala mať promócie, za ňou pricestovala z Michaloviec. Svoju mamu Soňa informovala o tom, že ide na akciu s kamarátmi, ale že sa jej bude pravidelne ozývať. Na druhý deň mali navyše stráviť ako rodina spolu v Starom Meste, pričom zo Soninho prenajatého bytu mali vyraziť ráno. Keď sa neozvala tak, ako boli dohodnuté, mama zalarmovala políciu.

Po 26 hodinách mladú ženu našli ležať okolo 6.30 ráno neďaleko petržalskej nemocnice na Antolskej ulici zdravotníci, ktorí šli do práce. Na tele mala rany a v krvi jej zistili veľké množstvo omamných látok, bola znásilnená. Polícia vo štvrtok zverejnila informáciu, že zadržala podozrivého muža. V piatok večer ho vyšetrovateľ obvinil zo zločinu znásilnenia závažnejším spôsobom konania. Hrozí mu 15 rokov za mrežami.

Podobné prípady už v Bratislave boli

Prípad zmiznutia Sone sa ponáša na prípady ketamínového fantóma, ktorý terorizoval Bratislavu v roku 2009. Páchateľ vtedy prepadával osamelé ženy. Pri útoku používal ketamín, ktorý je silným anestetikom. To obeť okamžite ochromilo a nedokázala sa brániť. Pri útoku ženy okradol a sexuálne zneužil.

V auguste 2009 ketamínový fantóm zaútočil prvýkrát na Soňu (23). Omámil ju injekciou a okradol. Koncom októbra úradoval znova. Tentoraz si za obeť vybral 22-ročnú Veroniku, ktorá bola na diskotéke v centre hlavného mesta. Po druhej hodine ráno sa vybrala na autobus. Keď sa na tom istom mieste, pri Slovenskej akadémii vied, po štyroch hodinách prebrala, bola bez nohavičiek a v pošve mala tampón, ktorý si tam sama nezaviedla. Na jej tele našli dva vpichy po injekcii. Bola znásilnená.

Aj v treťom prípade figuroval autobus. V novembri 2009 si páchateľ vyhliadol 26-ročnú Petru a prepadol ju na zastávke MHD na Predstaničnom námestí. Petra stratila vedomie na 4 hodiny potom, ako jej pichol injekciu, pravdepodobne s ketamínom. Policajti neskôr zadržali taxikára Jozefa B. Obžalovali ho ale len z prvého prípadu, a to zo znásilnenia a z olúpenia z augusta 2009, keď prepadol 23-ročnú Soňu. Jozef priznal, že sa zblížili a malo dôjsť aj k sexuálnej aktivite.

Pohlavný styk však nepriznal, ani to, že by jej podal ketamín. Tvrdil, že mu žena nastúpila do taxíka v bratislavskom Starom Meste, vo vozidle sa povracala a tak ju požiadal, aby vystúpila. Ona to vraj odmietla a začala sa mu podľa jeho slov ponúkať. Hoci odmietol, že by s ňou mal sex, podľa prokuratúry sa našla jeho DNA v pošve ženy. Žena vypovedala, že s kamarátkami oslavovali, ale už keď odchádzala z podniku, strácala vedomie s tým, že to bol iný stav ako opitosť - nevedela hýbať rukami, všetko sa jej točilo a mala „záblesky“. Precitla až po niekoľkých hodinách sediac na chodníku niekde na Lanfranconi.