„Na pár sekúnd som stratil vedomie. Potom som si opáčil ruky a nohy. Neboli dolámané, tak som sa snažil vyhrabať sa spod ruiny plnej skla a betónu. Nešlo to, no nechcel som sa zmieriť s tým, že môj život trval tak krátko,“ opisuje desivé okamihy počas katastrofického zemetrasenia na Haiti v januári roku 2010 Jean Colin Dora.

Začal sa modliť a vtedy sa pôda opäť silno zatriasla. Trámy, drevá a tehly nad jeho telom akoby zázrakom povolili. Vykĺzol spod nich a vedno s bratmi bežal mimo dosah padajúcich sutín. Pod vplyvom pudu sebazáchovy nikto necítil bolesť, iba Jeanove dvojča, Rosemond, mal na hlave otvorenú ranu.

 O viac ako jedenásť rokov kráčame vodným parkom pri Ružomberku. Inokedy plné plážové ležadlá sú prázdne, voda v bazénoch pôsobí ako zrkadlo, všade je ticho akoby zastal čas.

Jean, ktorý tu pracuje ako saunový majster v najväčšej fínskej saune na Slovensku, svojou rozkošnou slovenčinou neprivítal hostí od októbra. Nemohol sa vrátiť k svojej profesii, celé mesiace teda saunu aspoň upratoval a čistil, na jar v pustom areáli polieval kvety, alebo kosil trávu.