„Syn má štyri roky, je naším druhým dieťatkom. Niekedy sa smejeme, že ho omrzel život v mojom brušku a vypýtal sa na svet skôr, ako mal. Aby nám naznačil svoju lásku, narodil sa na deň svätého Valentína,“ vzlykne si Miroslava Janitorová.

Vyštudovaná veterinárna lekárka, ktorá pôsobila na univerzite v Košiciach, dnes s manželom žije v Lučenci. O kariérnom postupe či vlastnej ambulancii už nesníva. Jej život sa krúti okolo ťažko chorého Sebastiána (4), ktorému môže zachrániť život operácia v Bostone.

Usmievavý Sebastián. Na jeho liečbu v Amerike sa zbiera celé Slovensko.
Zdroj: MIROSLAVA KRPELANOVÁ

„Po narodení vážil synček menej ako dva kilogramy a nemal úplne vyvinuté pľúca. Lekári ho oživovali a následne napojili na umelú pľúcnu ventiláciu. Netušili sme, čo bude ďalej, no Sebi zabojoval a po dvoch mesiacoch v nemocnici sme si domov niesli maličké klbko lásky,“ rozžiari sa pani Janitorová.

Všetci sa tešili, o tri roky staršia sestra Abigail (7) sa na brata nemohla vynadívať. Radosť rodiny, žiaľ, trvala necelé tri týždne. Sebastián z ničoho nič prestal dýchať, od cesty na druhý breh ho delili minúty. Zachránila ho mamina duchaprítomnosť, ktorá syna oživovala s pomocou operátora tiesňovej linky.