Do markizáckej šou Extrémne premeny sa mladá Leopodovčanka prihlásila so 159 kilami ešte ako predavačka mobilných telefónov a príslušenstiev. Po večeroch robila gélové nechty a priberala. Dnes vraví, že sedavé zamestnanie už nie je nič pre ňu.

Zvažovala samovraždu

Silvia mala problém s nadváhou od základnej školy. Určite k tomu dopomohlo aj to, že podľa jej slov nie je cieľavedomá, rýchlo sa vzdáva a nedoťahuje veci do konca. „Vždy, keď som začala chudnúť, pri prvom zaváhaní som odhodlanie vzdala,“ priznáva dnes už úspešná účastníčka chudnúcej šou, ktorá pre dosiahnutie cieľa musela prekonať najmä obrovskú lenivosť. Odkedy mala auto, neprešla pešo ani do obchodu vzdialeného sto metrov.

Spúšťačom jej priberania bol problém v rodine. Ako šesťročná si prečítala komunikáciu medzi svojím otcom a jeho kolegyňou, s ktorou si boli evidentne veľmi blízki. Silvia netají, že tým veľmi trpela a najväčšiu útechu našla v jedle. A, žiaľ, aj v sebapoškodzovaní, dokonca uvažovala nad samovraždou.

Odmietala ich pozerať

Čo ju teda nakoplo zrazu zmeniť svoju postavu a tým aj kvalitu života? „Nikdy predtým som Extrémne premeny ani poriadne nepozerala. Hoci ich moja mama hltala naplno, ja som ich z trucu odmietala pozerať. Nedokázala som prehltnúť, že niekto dokázal to, čo sa mne roky nedarilo. Raz v noci som sa k nim náhodou dostala a rozhodla som sa pozrieť si ich. V tú noc som si pozrela asi tri časti a úplne impulzívne som sa postavila, nafotila sa a poslala prihlášku. Pamätám si to ako včera. Bolo to 2. decembra o druhej ráno,“ spomína.

Silvia bola lenivá a aj preto sa vyjedla na 159 kíl.
Silvia bola lenivá a aj preto sa vyjedla na 159 kíl.
Zdroj: tv markíza