Kondičná trénerka Iveta Láska (48) z Haliče ako jediná v Európe, okrem Portugalska, cvičí FIT JUMP ®  na profesionálnej fitness trampolíne. „Na moje lekcie zumby chodili aj dievčatá, ktoré neboli štíhle ako prútik. Hľadala som preto cvičenie, ktoré by im nezaťažovalo kĺby, každý pohyb by ich nebolel a najmä prichádzali po ňom výsledky,“ prezradila nám vlani v januári Iveta, ktorá kvôli špeciálnym trampolínam z tvrdeného materiálu niekoľkokrát vycestovala až do Brazílie.

Naposledy tam priletela v zime roku 2020, tesne pred vypuknutím koronavírusu v Európe. Keď sa ráno zobudila v hotelovej izbe, nevedela rozprávať a neskôr ani stáť na nohách. „Lekárka mi oznámila, že som prekonala brazílsku angínu, ktorá je smrteľná. Prišlo mi zle, roztriasla som, no predpísaná liečba takmer okamžite zabrala,“ dodá Iveta. Dva dni po jej návrate z cudziny zatvoril Slovensko prvý lockdown a život trénerky sa otočil o sto osemdesiat stupňov.

Z izby je telocvičňa

Presne pred dvomi rokmi Ivetu skolil koronavírus. Dvanásť dní a nocí ju sužovali vysoké horúčky. Ďalší mesiac vracala a trápili ju hnačky. Dnes pripúšťa, že za ťažkým priebehom choroby môže stáť brazílska angína, ktorá ju oslabila.

Z izby je telocvičňa.
Zdroj: JÁN DZÚR, ARCHIV I.L.

„Covid napadá najmä pľúca, no cvičenie na trampolínach naučí fungovať nielen tie, ale aj srdce. Šport ma opäť postavil na nohy a už-už sa mi zdalo, že som sa vrátila do normálu,“ povie Iveta Láska, ktorá ale ani dva roky po prekonaní koronavírusu nie je zdravotne úplne fit.

Oženila syna

„Všetko zlé je na niečo dobré. Najväčšiu izbu v našom dome sme prerobili na telocvičňu, kde teraz cvičíme v menších skupinkách. Tréningy, ktoré sme u nás doma spestrili o kurzy varenia a zdravej výživy, ale nie sú jediné, čo sa v mojom živote zmenilo," dodáva.

Na rozdiel od minulosti radšej cvičí s malými skupinkami.
Zdroj: JÁN DZÚR, ARCHIV I.L.

Po dvojročnej prestávke obnovila športovo-relaxačné pobyty v kúpeľoch Piešťany a teraz v lete konečne opäť vycestovala k moru. "Novinku mám aj v súkromí, oženila som syna,“ uzatvára s úsmevom Iveta Láska.