S bývalou partnerkou obvineného záchranára sa rozprávala redaktorka TV Markíza. Ženinu identitu z pochopiteľných dôvodov nezverejnili.

Že v medializovanom prípade ide o otca jej dcéry zistila zo štvrtkových informácií o zadržaní bieleho vozidla, ktoré spoznala, keď vyšetrovatelia auto priviezli na kriminálku.

„Keď som sa to dozvedela, som bola v šoku, že je niečoho takého schopný,“ povedala žena pre Markízu. „Vedela som, že dokáže ublížiť, no že až takto, nie. On keď bol nervózny, ja vám to neviem opísať. Proste to ako keď vidíte psychopatické filmy - iný pohľad, chladný,“ opísala.

Spoznali sa v čase, keď žena bola po ťažkom úraze na vozíku. Ivan ju vozieval v role záchranára na rehabilitácie, neskôr spolu začali bývať. „Na začiatku bol úplne iný. Bol normálny, milý, nápomocný. Potom mi zakazoval chodiť von, chcel ma izolovať od mamy, rodiny, lebo že on mi pomáha, každý mi chce zle. To mi nahováral,“ povedala žena s tým, že aj keď k nim niekto prišiel, bola stále iba v izbe.

Na strach naháňajúce časy si spomína aj ich spoločná známa. „Bola taká mimo, 20-ročná žena, nekomunikovala. Na rukách ju doniesol do obývačky, nedovolil jej von ísť absolútne. Stále bola zavretá v izbe,“ opísuje ženina kamarátka.

Čo sa dialo po narodení dcéry

Žena nemohla chodiť von, záchranár jej vraj kontroloval aj telefón. Keď mu oznámila, že od neho odchádza, udrel ju. "Pomohla som jej s útekom, všetko som ja vlastne zorganizovala,“ priznala ich spoločná známa.

Matku svojho dieťaťa mal začal aj prenasledovať, a dokonca ju vytlačiť autom z cesty, keď bola vo vozidle s kamarátmi. Z úst Ivana mali padnúť aj vyhrážky zabitím. „Prenasledoval nás, bola to strašná situácia! Šoférovala som, kľučkovala som po celej ceste. Podarilo sa nám dostať do Senca na políciu,“ povedala kamarátka. Na polícii v Senci podali trestné oznámenie.

Raz, keď žene praskla pneumatika, dôsledkom čoho havarovala a skončila v nemocnici, prišiel za ňou. „Začal sa nepríčetne smiať a hovorí mi, mala si tam skapať aj s tým tvojím prij..ným deckom. Hovorím, preboha, to je naše dieťa,“ opísala expartnerka.

V nemocnici sa mal pobiť aj s jej kamarátom, následne privolali políciu. Ženu totiž 54-ročný Ivan mal pri schádzaní z nemocnice dolu, prudkými pohybmi posúvať na invalidnom vozíku.

Ivo P. (54) čelí obvineniu v súvislosti s prípadom nezvestnej Sone, ktorú mal údajne omámiť a znásilniť. Pred sudcom sa k celej veci odmietol vyjadriť a odmietol vypovedať, podľa informácií Markízy však odmieta, že by s prípadom mal niečo spoločné.

V prípade preukázania viny mu hrozí 15 rokov väzenia.