Slavomír Magál (63) opustil svoju rodinu a manželku Kamilu iba nedávno kvôli inej žene, no zdá sa, že nové manželstvo neklape úplne ideálne. Hoci je sympatická Dana Petranová (33) v ôsmom mesiaci tehotenstva a budúci otecko by sa s ňou mal tešiť na príchod nového potomka, on sa stále vracia do starého bydliska a starej spálne.

Kto z koho?

Na prvý pohľad sa môže zdať, že Kamila Magálová prežíva krušné časy, keďže čaká na majetkové vyrovnanie so svojím bývalým manželom. To stále neprichádza, a tak kolujú dohady, že novou hotelovou paňou sa možno stane jej mladšia konkurentka. Keďže dom, v ktorom Magálovci prežili spoločné roky štyridsaťročného manželstva, stojí len pár metrov za hotelom, jedného pekného dňa sa tak môže stať, že si raňajky v hoteli budú vedľa seba dávať naraz dve pani Magálové. Ak sa, samozrejme, dovtedy Kamila alebo jej expartner nezbalí a neodíde definitívne. Zatiaľ to však vyzerá tak, že Slavomírovi Magálovi sa z domu, ktorý spoločne budovali a zveľaďovali, nechce. Jeho nová tehotná manželka síce poskytuje rozhovory o ich ideálnom vzťahu a novom príbytku, no podnikateľ sa stále vracia do spoločného domu so svojou bývalou.

Kto dal viac

Je za tým láska ku Kamile alebo iba snaha dostať ju z domu? Obrovský ranč, penzión aj dom, ktorý dnes vlastnia, je výsledkom snaženia oboch. Názory na to, kto dal na začiatku viac, sa však rôznia. Na prvý pohľad sa môže zdať, že sympatická hviezda SND vďačí za všetko manželovi, ktorý bol úspešný nielen ako podnikateľ, ale aj ako šéf jednej z pobočiek zahraničnej reklamnej agentúry, no tí, čo do toho vidia lepšie, vedia, že bez Kamilinej pečate, slávy a úspešnej hereckej kariéry by bolo všetko inak.

A nielen to...Herečka pochádza zo zámožnej bratislavskej rodiny. Byt na Heydukovej ulici v starom centre mesta preplnený cennými obrazmi a starožitným nábytkom, bol výbornou vstupenkou do spoločného života začínajúceho páru. Okrem toho sa jej ako jednej z najúspešnejších herečiek darilo už za socializmu a herecké úlohy hlavne v Česku sa jej dodnes sypú jedna za druhou. Je zrejmé, že to, čo Kamila zarobila, on premenil na niečo hnuteľné. Napríklad po premiére filmu Líbaš jako Bůh sa hovorilo, že Kamilin honorár padol na kúpu traktora.

Na prvý pohľad ideálny pár, až kým Slavomír Magál nestretol mladú a ambicióznu Danu Petranovú s dvoma deťmi. Čiernovláska bola najprv jeho študentkou, neskôr sa z nej stala odborná asistentka na fakulte, kde Slavomír Magál učil, a postupne sa prepracovala na pozíciu dekanky fakulty. Hoci sa o ich vzťahu v škole hovorilo už dávno, oficiálne ho potvrdili až tesne predtým, ako svetu oznámili, že spolu čakajú dieťa. Zdalo sa, že nad suverénnou herečkou Slovenského národného divadla a Starobratislavčankou zvíťazila na celej čiare ambiciózna, o desiatky rokov mladšia pani z Liptovského Mikuláša. Ale...

Noc strávil v dome!

Len pred pár dňami sme do Šarmu dostali echo, že láska novomanželov zrejme nie je taká silná, ako to nová pani Magálová so širokým úsmevom prezentuje. Slavomír Magál totiž pravidelne navštevuje svoju bývalú. Dokonca sa u nej aj stravuje a prespáva: „Pán Magál neprespáva v hoteli. Aj keď je poloprázdny, vždy ide prespať do svojho domu. V dome aj večeria a trávi takmer každú nedeľu. Tento týždeň prespal aj v utorok,“ prezradil zdroj a nám sa naozaj podarilo Slavomíra Magála nafotiť na nostalgickej návšteve bývalej manželky aj hneď v najbližšiu nedeľu. Na Čiernej vode sa objavil v nedeľu okolo jedenástej hodiny predpoludním a v areáli sa zdržal až do pondelka. Príjemné nedeľné popoludnie strávil na pozemku v blízkosti golfového ihriska a koní. Večer zašiel do rodinného domu, odkiaľ vykukol až v pondelok ráno. Zašiel si do hotela po raňajky, ktoré si odniesol do domu. Jeho auto stále parkovalo pod prístreškom. V pondelok predpoludním bol ešte stále na mieste. Rozlúčiť s domom sa mu zjavne nechcelo.

Nášho zdroja z blízkeho susedstva sme sa opýtali, prečo asi vyhľadáva spoločnosť svojej bývalej, keď má inde manželku v ôsmom mesiaci tehotenstva. „Pani Kamila bola vždy dobrá gazdiná a vytvárala domácu pohodu, tak mu to asi v novej domácnosti chýba,“ hovoria blízki susedia a ďalej prezrádzajú, že pán Magál sa do domu vracia, akoby manželia vôbec neboli rozvedení. Sama Kamila Magálová sa však k nedeľnej návšteve svojho exmanžela postavila inak. „Prepáčte, ale ja sa vás tiež nepýtam, čo robíte v nedeľu popoludní a s kým trávite čas. Nerozumiem, prečo mi kladiete takéto otázky. Ja nemám záujem komentovať ničie správanie, ani svojho bývalého manžela!“ milo, ale stroho reagovala na náš telefonát herečka. Keď sme jej povedali, že máme jej manžela odfoteného v dome, odpovedala s nadhľadom: „Prosím vás, ja nemôžem vymeniť zámky na dome, ktorého polovica patrí aj môjmu bývalému mužovi!“

O stanovisko sme požiadali aj Slavomíra Magála, no na naše otázky do uzávierky ŠARMU neodpovedal.

Aká je teda pravda?

Prečo Slavomír Magál stále navštevuje svoju bývalú ženu? „Návraty do spoločného domu, ktorý obýva bývalá manželka, sú často formou zastrašovania, kým dôjde k finančnému vyrovnaniu,“ hovorí psychologička. „Samozrejme, že nemusí ísť o rovnaký prípad, ale stáva sa, že muž si do toho istého domu dovedie aj novú manželku, až to prvá psychicky nezvládne a pod tlakom sa vzdá skoro všetkého, len aby sa čo najskôr zbavila neúnosného stresu. Ak to tak aj je, určite o tom hovoriť nebude, pretože jej to úcta k prežitým rokom nedovolí, alebo sa ho bojí, lebo je presvedčená, že ako majiteľ firiem, ktoré počas života s ňou založil, on rozhoduje o jej finančnej situácii. Stáva sa však aj to, že muž po rozvode ľutuje svoj unáhlený krok a domov chodí naozaj rád. V každom prípade, zánikom manželstva sa nič nekončí. Koniec prichádza až po vyrovnaní. Vtedy môže žena konečne vymeniť kľúče. Dovtedy ho musí trpieť.“ JUDr. Alžbeta Fuchsová potvrdzuje povedané: „Je to tak, zámky vymeniť nemôže, do domu ho vpustiť musí. Je predsa aj jeho. Podstatné pre každú ženu je, že ak jej prítomnosť manžela prekáža, mala by čo najskôr požiadať o vyrovnanie. Väčšina mužov svoje správanie koriguje až vtedy, keď za ženou stojí právnik.“

Podľa našich informácií už právnici riešia majetkové vyrovnanie bývalých manželov. Na jeho výsledok si však ešte budú musieť chvíľu počkať.