Svet technológií, konkrétne robotika, čoraz viac fušuje do sex priemyslu. Sexuálni roboti a robotky s umelou inteligenciou sú vraj milencami budúcnosti.

Už nechcú človeka

Nepredstavujte si žiadnu vec z kovu a s gombíkmi. Sexuálni roboti majú teplotu ľudského tela, ich pokožka je mäkká a hebká, no ak majú aj sociálnu inteligenciu, dá sa s nimi konverzovať, dokonca sa vraj vedia na človeka emocionálne napojiť. No hlavne, splnia mu akékoľvek želanie. Robotický sex detailne opísala jedna zahraničná novinárka a  jeden redaktor si ho dokonca užil v živom rozhlasovom vysielaní. Obaja sa zhodne nadchýnali, niečo také vraj ešte nezažili a s človekom ani nezažijú.

A nie sú v tom sami. Jeden čínsky inžinier si zostrojil robotku a vzal si ju za ženu. Umelú slečnu si vybral preto, lebo vyhovujúcu živú nenašiel. Aj vo Francúzsku je žena, ktorá sa plánuje zosobášiť s robotom, ktorého si vytlačila v  3D tlačiarni. Takíto ľudí, a je ich čoraz viac, už majú aj svoj názov, robosexuáli. Trvajú na tomto označení, lebo nespadajú pod pojem heterosexuál, gay ani lesba. „Moje dva vzťahy s mužmi moju orientáciu iba potvrdil, pretože kontakt s ľudským mäsom naozaj nemám rada. Výlučne ma priťahujú iba roboti,“ povedala žena, ktorá sa skrýva pod menom pani Lillya. Aj Japonec, ktorý má za ženu hologram, tiež tvrdí, že sa mu ženy hnusia a nevie si s nimi predstaviť intímny pomer.

Zatiaľ sú ľudia, ktorí toto hovoria, považovaní za čudákov. Obľuba sexuálnych robotov však bez diskusie narastá. Našťastie, zatiaľ je problémom cena. Ale dokedy? Veď aj prvé mobily malo prvé roky len zopár vyvolených a dnes ich má vo vrecku každé dieťa. Koľko potrvá, kým sa roboti bežne udomácnia v spálniach ľudí neschopných nielen skutočného sexu, ale ani komunikácie.