Poisťovne na Slovensku čelia všetkým globálnym výzvam. Ich špecifikom u nás však je, že mnohé sa premieňajú na pobočky, čo by však nemalo mať dopad na klientov. Čo však bude mať na klientov dopad, je rastúca inflácia, ktorá sa prejaví v cenách niektorých druhov poistenia, najmä poistenia motorových vozidiel.

„Vplyvom prudko rastúcej inflácie a teda rastu cien náhradných dielov, ale aj ich nedostatku v automobilovom priemysle, môžeme zároveň na našom trhu očakávať nárast cien povinného zmluvného poistenia aj havarijného poistenia motorových vozidiel,“ dodáva riaditeľka v KPMG na Slovensku, Jelica Kľúčovská,  odborníčka na služby a poradenstvo v oblasti riadenia rizík.

Wa 26 Bagdad - Muž sa pohybuje na elektrickom invalidnom vozíku počas piesočnej búrky v irackej metropole Bagdad v pondelok 23. mája 2022. Irak zasiahla v pondelok ďalšia piesočná búrka, v dôsledku čoho boli miestni predstavitelia nútení zatvoriť letiská i verejné inštitúcie.V posledných týždňoch zasiahla Irak piesočná búrka najmenej raz týždenne, čo je podľa irackých úradov bezprecedentná situácia. Pondelková búrka bola pritom už v poradí deviatou piesočnou búrkou, ktorá od polovice apríla Irak
Zdroj: Hadi Mizban

Zdá sa, že život na našej planéte bude čoraz drahší, no žiadna sláva to nie už teraz. Štyria z desiatich klientov poisťovní na svete sú na tom momentálne finančne horšie ako pred pandémiou a to vtedy o vojne na Ukrajine nikto netušil. Ľudia sa boja aj o svojich blízkych, preto počet žiadostí o životné poistenie vzrástol v roku 2020 celosvetovo o 4 percentá. Len pre zaujímavosť, za ostatné dve desaťročia najviac narástol počet poistných udalostí, ktoré súvisia so zmenou klímy a katastrofami aké spôsobila: o 83 percent!