Nezmyselná tragédia, aká sa nemala stať! Dvojročná Sadie Saltová sa s ostatnými deťmi posadila k obedu v škôlke Mini Learners v meste Radlett neďaleko Londýna. Jedlo sa jej ale stalo osudným. Začala sa totiž dusiť klobásou.

Privolaní záchranári ju previezli do nemocnice, kde sa dostala na jednotku intenzívnej starostlivosti. Žiaľ, po dvoch dňoch svoj boj o život prehrala.

Sadie sa zadusila pri konzumovaní klobásy v škôlke.
Sadie sa zadusila pri konzumovaní klobásy v škôlke.
Zdroj: Daily Mail

Zdrvená rodina vydala vyhlásenie: "Veľmi trpíme, pretože sme predčasne stratili našu dcéru a sestru, ale ďakujeme za obrovskú láskavú podporu od všetkých, ktorej sa nám dostalo."

Aby smrť malej Sadie nebola zbytočná, rodičia sa rozhodli pre šľachetný krok: "Sme hrdí na to, že môžeme oznámiť, že Sadie dokázala pomôcť iným ľuďom darovaním životne dôležitých orgánov a zachrániť iné životy."
Otec a matka malej škôlkárky, ktorá mala ešte dvoch bratov, poďakovali nemocnici St Mary's Hospital za úžasnú starostlivosť, ktorej sa ich dieťaťu, ale aj im dostalo. "Cítili sme, že nás podporujú ako len dokážu," cituje portál Daily Mail.

Zakážte klobásy a hrozno!

Blízki priatelia nešťastnej rodiny sa však rozhodli ísť ďalej. Spustili petíciu, a vyzvali zodpovedných, aby zakázali klobásy, ktoré sú pre malé deti ťažko žuvateľné, a tiež aj hrozno, vo všetkých škôlkach. Petícia sa začína slovami: "Toto je petícia, o ktorej sme si nemysleli, že ju budeme niekedy písať. Sadie mala iba dva roky. Naši priatelia prišli o svoje dieťa. Naše dieťa stratilo priateľku. Dvaja chlapci prišli o svoju malú sestru. Sme si plne vedomí toho, že k nehodám dochádza, ale je možné prijať opatrenia, aby sme im predchádzali."
Škôlka rodine vyjadrila úprimnú sústrasť.