Lekár prvej pomoci Alexander Šulepov z dediny Nová Usmaň vo Voronežskej oblasti  v Rusku vypadol z okna nemocnice, v ktorej sa liečil na koronavírus. Informujú o tom miestne noviny Správy Voronež. Lekár bol hospitalizovaný na druhom poschodí, pád prežil, ale museli ho umiestniť na jednotku intenzívnej starostlilvosti, pretože mal dolámanú lebku. Jeho stav je veľmi vážny.

Šulepov bol síce nakazený kornavírusom, ale nemal žiadne symptómy a keďže výsledky dvoch posledných testov boli negatívne, čoskoro ho mali prepustiť domov.
Šulepovov kolega, lekár Alexander Kosjakin médiám povedal, že spolu so Šulepovom natočili video, v ktorom odhalili okrem iného aj to, že vedúci lekár nemocnice ich núti pracovať napriek tomu, že u jedného z nich sa objavil koronavírus. Ruský portál meduza.io sa s ním spojil, a hoci lekár redaktorom potvrdil, že je nakazený, poprosil ich, aby nešírili podrobnosti z rozhovoru, pretože sa obáva reakcie vedenia nemocnice.

 


Zjavne sa potom niečo stalo, pretože o pár dní sa na miestnom webovom portáli Nová Usmaň Dnes objavilo video, v ktorom Šulepov už oznamuje, že "video s kolegom Kosjakinom vzniklo pod emočným tlakom" a že určite potom, ako sa zistilo, že je nakazený, na výjazdy so sanitkou nechodil.

Alexander Šulepov neskôr v druhom videu z nemocnice stiahol svoje tvrdenia, že ho vedenie nútilo pracovať aj s koronavírusom. Vo videu pôsobil rozrušene a nešťastne.
Alexander Šulepov neskôr v druhom videu z nemocnice stiahol svoje tvrdenia, že ho vedenie nútilo pracovať aj s koronavírusom. Vo videu pôsobil rozrušene a nešťastne.
Zdroj: instagram

Vedúci lekár nemocnice tiež oznámil, že nie je pravdou, čo tvrdili obaja lekári, že by nemocnica nemala dostatok ochranných pomôcok. Mimochodom, Alexandra Kosjakina začali stíhať za rozširovanie nepravdivých správ o koronavíruse. A samozrejme - kompetentní tvrdia, že sa Alexander Šulepov nakazil určite mimo nemocnice.

Prípad druhý - Lekárka skočila z okna 


Koncom apríla zahynula zástupkyňa šéfa rýchlej zdravotníckej pomoci v Hviezdnom mestečku Natália Lebedevová. Hospitalizovali ju s podozrením na koronavírus. Oficiálna verzia hovorí o nešťastnej náhode, noviny Moskovský komsomolec však s odvolaním sa na kolegov lekárky píšu, že mohlo ísť o samovraždu. Bola obviňovaná z toho, že jej vinou sa nakazilo niekoľko jej podriadených.

Prípad tretí - Nesúhlasila s vedením, zahynula 


Televízny kanál TVK informoval o smrti lekárky Jeleny Nepomnjačševovej, ktorá tiež po páde z okna zomrela na JIS-ke. Tragická udalosť sa stala v Krajskej nemocnici pre veteránov v Krasnojarskom kraji. Nesúhlasila s nariadením úradníkov, aby sa jeden celý pavilón nemocnice preprofiloval na oddelenie pre pacientov s koronavírusom. Argumentovala tým, že nemajú dostatok ochranných pomôcok ani personálu.