Prístavný žeriav v holandskom Harlingene volajú Pavúk. Postavili ho v roku 1967, aby po dvadsiatich rokoch dvíhania nákladu doslúžil. Jeho nový majiteľ nedal kolos do zberu. Dva roky ho opravoval a po rekonštrukcii otvoril v kabíne žeriavnika originálny hotel pre dvoch.

Sprcha pre dvoch

Ako sa do svojej izby, kde sa budete cítiť ako v náručí pavúka, dostanete? Kedysi sparťanské rebríky nahradili dva dizajnérske výťahy. Prvý vás vyvezie na plošinu medzi nohami žeriava, ďalší vedie jeho vnútrom. V niekdajšej klietke vás privíta luxus v podobe manželskej postele a sprcha pre dvoch. Noc v náručí pavúka nie je lacná, stojí od 319 eur, cez víked je ešte o 30 eur drahšia.

Hotel v Holandsku láka na originálny nápad.
Zdroj: HAVENKRAAN.NL

Prečo sem ísť?

Podľa miestnych sprievodcov nikde v Európe nenájdete miesto s takým množstvom opravených pamiatok, ktoré pripomínajú  živú obchodnú minulosť mesta. V Harlingene stoja sklady, nádherné patricijské domy, živé vnútrozemské prístavy, kanály a mosty spestrujú centrum mesta. Noc i deň môžete tráviť vo výške sedemnásť metrov nad zálivom, v strojovni, alebo niekdajšej kontrolnej miestnosti. Hlboko pod vami uvidíte bývalý dok, pivovar, rybiu reštauráciu aj historické lode.

Až po pandémii

Hotel v Holandsku láka na originálny nápad.
Zdroj: HAVENKRAAN.NL

Tento pohľad ale nezvládne každý a mnohým sa dvíha žalúdok.Ak k tomu pridáte škálu obchodov, múzeum a množstvo kaviarní, reštaurácií a pekných terás, máte všetky dôvody, prečo chcete Harlingen vidieť a zažiť! A hoci hotel funguje aj počas COVID-19, je lepšie si ho rezervovať až po pandémii...