Česi milujú Prahu, Rakúšania nedajú dopustiť na Viedeň a Francúzi na Paríž. Slováci akoby si vzťah k hlavnému mestu stále iba hľadali, pritom Bratislava im má čo ponúknuť. K typickým výletníckym cieľom patrí Bratislavský hrad, ktorý bol oficiálnym uhorským sídlom Márie Terézie a žila v ňom aj jej dcéra Mimi s manželom Albertom.

Prevažne žulový hradný vrch v sebe ukrýva viacero tunelov, odbočiek a štôlní. Kedysi tu bol rozsiahly systém chodieb, nie tak dávno aj vínne pivnice a v bývalom atómovom bunkri dokonca nočný klub.

Kde sedávali muzikanti

V centre mesta je množstvo krivolakých uličiek, barov a mestských palácov. Určite ale nevynechajte park na Račianskom mýte, kde je už niekoľko dní nachystaná lavička, na ktorej sedával a hrával hudobník Meky Žbirka. Traduje sa, že práve na nej ho oslovil neskorší gitarista Elánu Ján Baláž a spolu založili skupinu Modus.

Na snímke je vernisáž výstavy Hommage a Marián Varga / pocta M. Vargovi / 75-tich českých a slovenských fotografov V Danubiane pri príležitosti mesiaca fotografie.
Zdroj: JÚLIUS DUBRAVAY

V centre výtvarného umenia Danubiana je práve teraz výstava 75 slovenských fotografov, ktorí mapovali život a dielo iného skvelého hudobníka, Mariána Vargu. Ten hral v slávnej kapele Prúdy a spolupracoval aj s Pavlom Hammelom.