Už v apríli zabil koronavírus v USA viac Američanov, ako ich padlo vo vietnamskej vojne. Padlých bolo vyše 58 000. Amerika sa však teraz musí pozerať na číslo 100 000.

Najväčšie metropolitné noviny, založené v roku 1851, prezývané aj Gray Lady vyšli s mimoriadnou titulnou stranou. Je na nej 1000 mien obetí koronavírusu - nie sú to však len holé mená, každý z mužov a žien má aj krátku charakteristiku z nekrológu, napríklad: Bucky Pizzarelli (94) jazzman, Kyra Swartz (33), dobrovoľníčka a záchranárka zvierat, Thomas A.Adamavich (78), hrdý na svoj litovský pôvod, Mark Schroeder (54),skvelý kuchár, Aprill Dunn (33) obhajkyňa postihnutých... odrazu sa tak čísla menia na konkrétnych ľudí, ktorí žili svoj život v rôznych kútoch krajiny. "To nie sú len mená v zozname, boli jednými z nás," pripomínajú noviny.

"Číslo dáva odpoveď na to, koľko, ale nikdy nemôže sprostredkovať jednotlivé životy príbehy - stotisíc spôsobov, ako privítať ráno a povedať dobrú noc," píše The New York Times. Denník pripomína, že je to len jedno percento všetkých nažvdy stratených vzácnych životov.