Ojedinelý a priam pioniersky výskum v oblasti exuality priniesla len pred pár dňami platforma Sex Research. Údaje do svojich tabuliek zbierali výskumníci vďaka vibrátoru, ktorý je nabitý novými technológiami. Cez citlivé senzory im ten vysielal dôležité informácie od stoviek užívateľov z celého sveta. Nakoľko išlo o vibrátor, vedci sa domnievajú, že nakukli do trinástej komnaty ženskej sexuality počas pandémie. Výsledok ich šokoval!

Demonštranti, ktorí nesúhlasia s výsledkami volieb v USA, útočili na policajné zložky a prenikli do budovy kongresu.
Zdroj: John Minchillo

Chuť im vzal prezident

Vlani podľa Sex Research, ktorú cituje idnes.cz, stúpol predaj erotických pomôcok o tristo percent, no dámy i slečny používali vibrátor oveľa menej ako v roku 2019. Dokonca v novembri po ňom tie isté užívateľky siahli o takmer štyridsať percent menej.

Server Mashable poznamenáva, že práve toto obdobie naplno poznačila ťažká vlna COVID-19, sociálne obmedzenia, depresie, úzkosť. A v prípade Američaniek dokonca aj nervozita okolo Donalda Trumpa a volieb nového prezidenta!

4 Vibrátor je lepší ako dilatátor Pri vaginizme, teda stave, kedy dochádza ku kŕčovitému stiahnutiu svalov okolo pošvového vchodu, je pohlavný styk problematický, bolestivý či dokonca nemožný. Medzi jeden z liečebných postupov patrí postupné vkladanie väčších a väčších dilatátorov – „rozťahovačov“. „Ak namiesto toho použijú ženy vibrátor, ktorý sa spája s predstavou potešenia, možno sa ľahšie vrátia k stavu, keď mali zo sexu radosť. Z výskumu vieme, že nízkofrekvenčné vibrácie môžu mať na svaly
Zdroj: Shutterstock.com

O tristo percent viac

„Nakúpila som si pár nových hračiek, no používala som ich málo. Bála som sa o svoju budúcnosť, málo som spala. Kto by už v takto zlých časoch myslel na erotické pomôcky v nočnom stolíku!“ priznala sa vedcom jedna z oslovených. Výskum ukázal, že masturbovanie počas COVID-19 trvalo o dvadsať sekúnd dlhšie ako v roku 2019. Keď už je to menej často, tak nech to aspoň trvá...